Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

To plakat festiwalu w Cannes. Internauci są oburzeni

30.03.2017 15:39

Tegoroczny festiwal w Cannes odbędzie się od 17 do 28 maja. Organizatorzy opublikowali już oficjalny plakat wydarzenia. Problem w tym, że nie wszystkim się on podoba. 

To plakat festiwalu w Cannes. Internauci są oburzeni

fot. Twitter

Festiwal filmowy w Cannes: Claudia Cardinale na plakacie

Na afiszu można oglądać archiwalne zdjęcie Claudii Cardinale – jednej z największych, obok Sophii Loren i Giny Lollobrigidy, gwiazd kina włoskiego.  Aktorka nazywana najpiękniejszą Włoszką z Tunisu rozkochała w sobie publiczność na całym świecie.

Wydawałoby się więc, że umieszczenie jej na plakacie promującym święto kina będzie doskonałym pomysłem. I byłoby tak w rzeczywistości, gdyby graficy odpowiedzialni za projekt nie postanowili jej na siłę wyszczuplić. To nie żadne złudzenie optyczne – aktorka ma wyraźnie odchudzone uda i talię.

Internauci – a zwłaszcza internautki – nie kryją oburzenia. Twierdzą, że coś takiego w dwudziestym pierwszym wieku nie powinno być dozwolone nawet w świecie mody, a co dopiero w świecie kultury.

Claudia Cardinale wypowiedziała się na łamach Huffington Post na temat towarzyszących plakatowi kontrowersji.

 – Zdjęcie zostało zretuszowane, żeby bardziej zaznaczyć efekt gry światłem i pokazać mnie jako postać niczym ze snów - powiedziała aktorka. - Tu nie ma miejsca na realizm i jako feministka nie widzę tu zniewagi w stosunku do kobiecego ciała. Są o wiele ważniejsze problemy na świecie, o których powinniśmy dyskutować. To tylko kino – dodała, a jej wypowiedź przytacza gazeta.pl.

RadioZET.pl/SI