Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Torba jak z IKEI od projektanta. Cena? Powalająca

20.04.2017 14:42

Znana na całym świecie niebieska torba na zakupy marki IKEA doczekała się swojej luksusowej odpowiedniczki. Czy jest warta tej ceny?

Torba jak z IKEI od projektanta. Cena? Powalająca

fot. Balenciaga

Torba Balenciaga wygląda niemal identycznie jak słynna shopperka szwedzkiego giganta meblowego. Jedyne różnice? Materiał, no i cena. Podczas gdy pojemną torebkę na zakupy można w Ikei kupić za niecałe dwa złote, jej designerska siostra wykonana jest ze skóry i kosztuje – bagatela – 2145 dolarów, czyli prawie 8 tysięcy złotych!

frakta

Czy to plagiat? Na szczęście przedstawiciele Ikei nie będą udowadniać swoich praw w sądzie. –  Fakt, że torba Balenciagi przypomina naszą kultową torbę z materiałów z recyclingu jest dla nas wielkim pochlebstwem. Nic nie przebija uniwersalności naszej wielkiej niebieskiej torby!  – przyznał potulnie rzecznik szwedzkiej firmy.

Nowa torba IKEA: zastąpi niebieską

Co na to francuski projektant? Na razie nie odpowiedział na zarzuty internautów, którzy od razu zauważyli podobieństwo.

Zrzut ekranu 2017-04-20 o 14.39.24 1

Czy Arena Extra-Large Shopper Tote Bag będzie sprzedawała się jak świeże bułeczki albo chociaż tak dobrze jak jej tańsza odpowiedniczka? Czekamy tylko, aż któraś z blogerek pojawi się z francuską wersją szwedzkiej torebki. Filip Chajzer na pewno byłby zachwycony.

RadioZET.pl/SI