Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

McDonald’s będzie miał food trucki

06.04.2017 12:55

Food trucki, czyli duże samochody, gdzie można kupić jedzenie na wynos, zrewolucjonizowały gastronomię. Pojawiły się informacje, że inwestycją w food trucki może zainteresowana być także sieć McDonald’s.

McDonald’s będzie miał food trucki

fot. Wikipedia

W 2016 roku McDonald’s ogłosił, że wprowadzi food trucki do obsługi festiwali muzycznych, imprez sportowych i innych miejskich wydarzeń. Wszystko wskazuje na to, że podobne food trucki funkcjonować będą także przy uniwersytetach i wszędzie tam, gdzie nie można postawić standardowej restauracji lub zwyczajnie się to nie opłaca. 

– McDonald’s wprowadził McCafe po to, by nadążyć za trendem kawowym. Teraz to samo jest z food truckami – zdradził w rozmowie z news.com.au Francis Loughran z Future Food, firmy konsultingowej specjalizującej się w rynku gastronomicznym i hotelowym.

Food trucki wyjadą na razie na ulice w Stanach Zjednoczonych. Zanim sieć zdecyduje się wprowadzić podobne rozwiązania na stałe w Europie, oprócz USA przeprowadzi testy także w Australii.

Czy to rozwiązanie nakłoni konkurencję do podobnych zmian? Czy mniejsze sieci z fast foodami mogą czuć się zagrożone? Więcej informacji na ten temat można przeczytać w dzienniku „Rzeczpospolita".

RadioZET.pl/SI/Rzeczpospolita