Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nowa Coca-Cola. Serio ma być zdrowsza ?

06.02.2017 13:02

Klasyczna Coca-Cola w szklanej butelce, wiśniowa Cherry coke, a może Coca-Cola Life z dodatkiem stewii? Teraz koncern postanowił wprowadzić kolejną siostrę najsłynniejszego napoju świata. Czym Coca-Cola Plus będzie różniła się od swoich poprzedniczek?

Nowa Coca-Cola. Serio ma być zdrowsza ?

Producent reklamuje Coca-Colę Plus jako nową, zdrowszą wersję napoju. Nie ma w co wierzyć w te zapewnienia, dopóki nie zobaczymy całego składu. Pewne jest jednak to, że do nowej Coca-Coli z plusem postanowiono dodać błonnik – składnik odpowiedzialny za równoważenie kwasowości w jelitach oraz usuwanie toksyn. To także jemu zawdzięczamy poczucie sytości po posiłku.

Na razie napój ma się pojawić w sprzedaży w marcu w Japonii. Nie wiadomo, kiedy będzie można kupić go w regularnej sprzedaży w Europie. Na pewno będzie dostępny jednak za pośrednictwem aukcji internetowych – w cenach przekraczających pewnie kilkakrotnie oryginalną cenę. Być może jeszcze gdzieś można dostać nową Coca-Colę, bo w zeszłym roku była ona przez kilka tygodni na rynku – w celach testowych.

Jak Coca-Cola i Pepsi dbają o nasze zdrowie?

Przypomnijmy, że w niektórych polskich sklepach bez trudu dostać można Coca-Colę Life (w zielonej puszcze), która zawiera o połowę mniej kalorii od klasycznej wersji Coca-Coli. Skład Coca-Coli w zielonej puszcze jednak też jest przez znawców krytykowany – koncern nie zrezygnował bowiem z całkowitego użycia cukru, który wciąż jest wysoko w składzie. Czy podobno będzie z Coca-Colą Plus? Przekonamy się już niebawem. Pamiętajmy, że zawsze lepiej ufać etykietom niż zapewnieniom spożywczych gigantów. I że cukier lubi występować pod wieloma różnymi nazwami – nie zawsze oczywistymi.

RadioZET.pl/SI