Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Średnia zawartość alkoholu w piwie spadła z 5,5 do 5,3 proc

10.04.2017 15:09

Piwo nie traci w Polsce na popularności. Miłośnicy tego złotego trunku zmieniają jednak gusta. Piwo, po które sięgamy, jest coraz słabsze.

Średnia zawartość alkoholu w piwie spadła z 5,5 do 5,3 proc

fot. Pexels

Spożycie piwa w naszym kraju wynosi średnio 98 litrów na osobę, co sprawia, że w Europie jesteśmy pod tym względem na czwartym miejscu –  tuż za znanymipiwoszami, czyli Czechami, Niemcami i Austriakami – można przeczytać w raporcie „Piwna Polska pod lupą", który został przeprowadzony przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie Kompanii Piwowarskiej.

Z kolei z danych Nielsena wynika, że Polacy nie tylko coraz chętniej sięgają po piwa o niższej zawartości alkoholu, jak radlery czy shandy, ale polubili też wyśmiewane jeszcze kilka lat temu piwa bezalkoholowe. W 2016 roku to właśnie piwa o zawartości alkoholu do 0,5 procent odnotowały najbardziej dynamiczny wzrost tak wartości (58 procent), jak i wolumenu sprzedaży (64 procent). Dane pokazują także, że od kilku sezonów zainteresowanie konsumentów piwami mocnymi spada.

Jak podaje portalspozywczy.pl, zawartość alkoholu w piwie spada – na przestrzeni kilku lat było to  z 5,5 proc. do 5,3 proc.

RadioZET.pl/SI