Jak odstrestaurować resoraka?

Mężczyzna prowadzący kanał „baremetalHW” na YoTubie zamieścił filmik instruktażowy, w którym pokazuje jak odrestaurować Chevroleta Camaro Hot Wheels 1968.

Czarno-niebieskie autko było w iście opłakanym stanie – poza zniszczoną maską i odstającymi elementami, w oczy rzucały się ogromne ubytki niebieskiego lakieru na karoserii. To wszystko nie zniechęciło autora przed próbą odrestaurowania resoraka. Mężczyźnie skutecznie udało się tknąć życie w zabawkę, za którą zapłacił zaledwie kilka dolarów.

Na samym początku twórca materiału instruktażowego zajął się usunięciem starych kół. Zamiast je zdjąć, zdecydował się na ich odcięcie, co jak sam twierdzi, jest bezpieczniejszą metodą zważywszy na niższe ryzyko uszkodzenia poszczególnych elementów. W razie popełnienia błędu przy zastosowaniu tej pierwszej metody konieczne byłoby znalezienie kolejnego samochodziku dla paru części zamiennych, co jest nie tylko czasochłonne, ale może okazać się kosztowne.

W dalszej kolejności mężczyzna wypolerował nadwozie i pomalował je w dwóch kolorach – czarnym i fioletowym. Proces odrestaurowywania zakończył nałożeniem kół:

Autor nie ukrywał swojego zadowolenia z uzyskanego efektu.

RadioZET/MS

Więcej: