Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

slajd 2
dzienynski copy
slajd 1
tadla copy

Akcja serce

Otwarte serca

Bohaterowie akcji to podopieczni Fundacji Radia Zet, którzy otworzyli się przed dziennikarzami, Beatą Tadlą i Michałem Dzienyńskim, by opowiedzieć historie swojego życia. To trudne rozmowy o walce z przeciwnościami losu, braku pieniędzy, bezradności i osamotnieniu.

Emil
Emil

Emil

Emil ma 7 lat, cierpi na chorobę Perthesa, czyli jałową martwicę kości udowej. Ma także problemy ze wzrokiem i słuchem. Jego rodzice podkreślają - Emilek nigdy się nie poddaje, a on sam dodaje - największym szczęściem byłoby dla mnie chodzenie bez kul.

Kasia

Kasia

Kasia ma 7 lat i cierpi na mutację w genie GNB1. Dziewczynka to jedyne dziecko w Polsce i jedno z około 60 na świecie, które choruje na tę przypadłość.

Amelia

Amelia

Amelka ma 9 lat i cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Dziewczynka mimo młodego wieku jest bardzo dojrzała. Wie, że jedyną szansą na samodzielność jest zaangażowanie podczas rehabilitacji.

Andrzej

Andrzej

Pan Andrzej ma 47 lat. W 2011 roku uległ wypadkowi w wyniku, którego doznał poważnych obrażeń czaszkowo-mózgowych. Jest ojcem trzech córek, z których jedna urodziła się z wadą serca. W pierwszych latach Pan Andrzej wspierał żonę w leczeniu córki, teraz obojgiem opiekuje się Pani Wioletta, z którą rozmawiała Beata Tadla.

Hania

Hania

Hania ma 10 lat i cierpi na MPD, wodogłowie, wadę wzroku i padaczkę. Dziewczynka jest jedną z bliźniaczek. Pan Bartłomiej, z którym rozmawiała Beata Tadla, samotnie wychowuje córki. Na pytanie, czy czuje się bohaterem mężczyzna odpowiada - Nie, myślę, że nie. Myślę, że każdy facet przynajmniej powinien był tak postąpić.

Wiktoria i Kacper

Wiktoria i Kacper

Wiktoria ma 7 lat, a jej brat Kacper 6. Chłopiec cierpi na autyzm, oraz całościowe zaburzenia rozwoju. Wiktoria również jest zaburzona rozwojowo, ma także połowicze porażenie mózgowe, wrodzone torbiele mózgu, niedosłuch, wadę wzroku. Dzieci wychowuje samotnie Pani Agnieszka, z którą rozmawiała Beata Tadla. Zapytana o największe marzenie bez zastanowienia odpowiada - Chciałabym aby moje dzieci były zdrowe, by mogły funkcjonować normalnie w przyszłości.

Aby pomóc podopiecznym Fundacji Radia ZET,

takim jak Emil, Kasia, Amelia, Andrzej, Hania, Wiktoria i Kacper

wyślij SMS

o treści „Serce”

pod numer 7245

za 2,46 zł z VAT.