Zamknij

1 listopada 2018 - wolne od szkoły i pracy we Wszystkich Świętych?

Redakcja
31.10.2018 14:39
Wszystkich Świętych 2018: wolne 1 listopada od szkoły i pracy czy nie?
fot. PIXABAY

Czy 1 listopada jest wolne czy nie? Co roku na kilkanaście dni przed tytułowym świętem pojawia się wiele podobnych pytań. Informacji na temat tego, czy Wszystkich Świętych jest dniem ustawowo wolnym, szukają zarówno uczniowie, którzy nie wiedzą, czy 1 listopada odbywają się lekcje, jak i osoby pracujące. Sprawdzamy najważniejsze informacje.

Wszystkich Świętych 2018: WOLNE 1 listopada czy nie? Czy w ten dzień idzie się do szkoły i pracy? Sprawdzamy, czy Wszystkich Świętych jest dniem ustawowo wolnym.

» Zaduszki 2018 - kiedy wypada Święto Zmarłych, co to jest i jak się obchodzi? «

» Zaduszki 2018 - czy 2 listopada jest dniem wolnym od szkoły i pracy? «

1 listopada 2018 - wolne od szkoły we Wszystkich Świętych?

Dobra wiadomość dla wszystkich uczniów, którzy zastanawiają się, czy we Wszystkich Świętych 2018 jest wolne. 1 listopada jest dniem ustawowo wolnym. W czwartek w żadnej szkole nie będą odbywać się zajęcia dydaktyczne. Uczniowie w tym dniu są zwolnieni z zajęć. Co więcej, w wielu placówkach dodatkowo wolny będzie także piątek, 2 listopada. Oznacza to, że uczniowie będą mogli skorzystać z dni wolnych od szkoły od czwartku aż do niedzieli, 4 listopada.

» Długi weekend listopadowy 2018 - kiedy wziąć wolne w pracy? [KALENDARZ] 

We Wszystkich Świętych, jak i kolejnego dnia w Dzień Zaduszny, inaczej Święto Zmarłych (2 listopada), odwiedza się cmentarze, ozdabia groby bliskich wiązankami, zapale znicze i modli się za zmarłych. W tym dniu odprawiana jest także uroczysta msza święta.

» Wszystkich Świętych 2018 - kiedy wypada w Polsce i jak się obchodzi? [DATA] «

1.11.2018 - wolne od pracy we Wszystkich Świętych?

Jak już wspominaliśmy powyżej, 1 listopada jest dniem ustawowo wolnym. Wszystkich Świętych 2018 jest zatem wolne od pracy. Tego dnia zamknięte są m.in. urzędy, szkoły, placówki oświatowe, centra handlowe czy punkty usługowe. 

» Wszystkich Świętych: Warszawa - cmentarze [ADRESY, MAPA] «

W tym roku Wszystkich Świętych przypada w czwartek. Jest to zatem dobry moment, aby wziąć wolne 2 listopada i skorzystać z długiego weekendu, wyjeżdżając na przykład z miasta.

» Wszystkich Świętych 2018: utrudnienia, zmiany w komunikacji [WARSZAWA] «

RadioZET.pl/JW