Zamknij

1 listopada 2019 - wolne od pracy i szkoły we Wszystkich Świętych czy nie?

Jolanta Waligóra
31.10.2019 14:57
1 listopada 2019 - wolne od pracy i szkoły we Wszystkich Świętych czy nie?
fot. PIXABAY

Czy 1 listopada 2019 jest wolne od pracy? Informacji na temat tego, czy Wszystkich Świętych to dzień ustawowo wolny szukają zarówno osoby pracujące, jak i uczniowie, którzy zastanawiają się, czy tego dnia odbywają się zajęcia dydaktyczne w szkołach. Sprawdzamy, czy 1 listopada 2019 jest wolne od pracy i szkoły.

1 listopada 2019 - wolne od pracy? Czy we Wszystkich Świętych 2019 jest dzień ustawowo wolny od pracy i szkoły? Czy w ten dzień odbywają się zajęcia dydaktyczne w szkołach? Co wiadomo na ten temat? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, czy 1 listopada 2019 to dzień wolny od pracy i szkoły.

1 listopada 2019 - wolne od pracy we Wszystkich Świętych?

Informacji na temat tego, czy 1 listopada 2019 jest dzień wolny od pracy, rokrocznie nawet na kilka tygodni przed Świętem Wszystkich Świętych szuka wiele osób pracujących, którzy zastanawiają się, czy tego dnia muszą iść do pracy. Mamy dobre wiadomości - 1 listopada 2019 to dzień ustawowo wolny. Oznacza to, że w piątek zamknięte będą wszystkie urzędy, centra handlowe, punkty usługowo-handlowe itp.

Wszystkich Świętych 2019 - kiedy wypada i jaka jest historia święta? [DATA]

Wolne 1 listopada 2019 od szkoły czy nie?

Wielu uczniów natomiast szuka w sieci informacji na temat tego, czy we Wszystkich Świętych 1 listopada 2019 jest wolne od szkoły. Jak już wspominaliśmy powyżej, jest to dzień ustawowo wolny. Oznacza to, że w piątek w żadnej szkole nie będą odbywać się zajęcia dydaktyczne. Uczniowie w tym dniu są zwolnieni z lekcji.

Msza we Wszystkich Świętych - czy jest obowiązkowa, ile trwa i jak przebiega?

We Wszystkich Świętych, jak i kolejnego dnia w Dzień Zaduszny, inaczej Święto Zmarłych (2 listopada), odwiedza się cmentarze, ozdabia groby bliskich wiązankami, zapale znicze i modli się za zmarłych. Z okazji wspomnianych świąt odprawiana jest także uroczysta msza święta.

1 listopada 2019 - SKLEPY otwarte. Jakie sklepy będą czynne we Wszystkich Świętych?

RadioZET.pl/JW