Zamknij

1 stycznia 2021 - SKLEPY OTWARTE: jakie sklepy będą czynne w Nowy Rok?

31.12.2020 09:01
1 stycznia 2021 - SKLEPY OTWARTE: jakie sklepy będą czynne w Nowy Rok?
fot. SHUTTERSTOCK

Sklepy 1 stycznia 2021 w zdecydowanej większości będą zamknięte. Nie oznacza to jednak, że w Nowy Rok nigdzie nie będzie można zrobić zakupów spożywczych, ponieważ niektóre punkty handlowe w tym terminie będą czynne. Szczegółowe informacje na temat tego, jakie sklepy są otwarte 1 stycznia 2021 w Nowy Rok, można znaleźć poniżej. 

Sklepy otwarte w Nowy Rok 2021 - jakie sklepy będą czynne 1 stycznia? Gdzie zrobimy zakupy spożywcze? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy, jakie sklepy będą otwarte 1 stycznia w Nowy Rok 2021.

1 stycznia 2021 - SKLEPY OTWARTE: jakie sklepy będą czynne w Nowy Rok 2021?

Informacje na temat otwartych sklepów w Nowy Rok 2021 niewątpliwie szczególnie interesują wiele osób. Nic dziwnego, w końcu rokrocznie dzień po sylwestrze pojawia się wiele pytań dotyczących tego, jakie sklepy 1 stycznia są otwarte. Oczywiście w zdecydowanej większości supermarkety i punkty usługowo-handlowe tego dnia będą zamknięte. Wszystko z uwagi na fakt, że 1 stycznia 2021 jest dniem ustawowo wolnym. Nie oznacza to jednak, że w tym terminie nigdzie nie będzie można zrobić zakupów, ponieważ niektóre punkty handlowe w piątek będą czynne. 

Sklepy otwarte 1 stycznia 2021 to m.in. wybrane sklepiki osiedlowe, Żabki, Lewiatany, Freshmarkety, Carrefoury Express czy sklepy sieci Globi. W tym wypadku za ladą musi stanąć sam właściciel lub pracownik zatrudniony na umowę zlecenie lub o dzieło. Dodatkowo w Nowy Rok 2021 otwarte mogą być także stacje benzynowe, restauracje, kawiarnie czy kwiaciarnie.

Warto także wspomnieć, że godziny otwarcia sklepów w Nowy Rok 1 stycznia 2021 mogą ulec zmianie. O taką informację warto zapytać sprzedawcę kilka dni wcześniej. Dzięki temu unikniemy stresów, gdyby okazało się, że dana placówka jest już nieczynna.

Sylwester 2020 - SKLEPY: godziny otwarcia sklepów 31 grudnia 2020 [BIEDRONKA, LIDL, ŻABKA]

Sklepy w Nowy Rok 2021 - jakie sklepy 1 stycznia będą zamknięte?

Choć - jak już wspominaliśmy powyżej - wybrane sklepy w Nowy Rok 2021 będą otwarte, to jednak zdecydowana większość sklepów 1 stycznia będzie zamknięta. W piątek nieczynne będą przede wszystkim supermarkety. Oznacza to, że w tym terminie możemy zapomnieć o zakupach m.in. w takich marketach jak Biedronka, Tesco, Lidl, Carrefour, Auchan czy Kaufland. 

Sylwester 2020/21 - OBOSTRZENIA: co wolno, a co jest zabronione? [KORONAWIRUS]

Jak widać, jeśli czegoś nagle zabraknie nam w domu 1 stycznia 2021 w Nowy Rok, otwarte sklepy będzie można znaleźć, choć może nie być to łatwe. Zachęcamy zatem, aby zrobić zakupy kilka dni wcześniej. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych nerwów.

RadioZET.pl