Zamknij

100 złotych dla ucznia na zajęcia pozalekcyjne: jak dostać? Kto dostanie? [WARSZAWA DLA UCZNIA, ZASADY]

Paweł Żurek
08.01.2020 14:49
100 złotych dla ucznia na zajęcia pozalekcyjne: jak dostać? Kto dostanie?  [WARSZAWA DLA UCZNIA, ZASADY]
fot. SHUTTERSTOCK.ORG

100 złotych będzie przyznawane uczniom do wykorzystywania na zajęcia pozalekcyjne – zapowiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. W tym tekście sprawdzamy, jak dostać dotację w ramach programu Warszawa dla uczniów, kto może się o nią ubiegać i gdzie złożyć podanie. Informujemy też na co dokładnie można wydać 100 złotych dla ucznia, a także podajemy zasady programu.

Poniżej sprawdzamy:

  • 100 złotych dla ucznia na zajęcia pozalekcyjne: jak dostać?
  • 100 złotych na ucznia: gdzie żłożyć podanie?
  • 100 złotych na ucznia: kto dostanie pieniądze?

100 złotych dla ucznia na zajęcia pozalekcyjne: program Warszawa dla ucznia 2020

Jak ogłosili warszawscy urzędnicy, akcja 100 złotych dla ucznia na zajęcia pozalekcyjne będzie kontynuowana w 2020 roku. Program uruchomiono w lutym 2019 roku.  - Program Warszawa dla ucznia już przyniósł zmianę. Dzięki niemu młodzi warszawiacy rozwijają swoje zainteresowania i poszerzają horyzonty, a ja cieszę się, że stwarzamy im taką możliwość – napisał na Facebooku  prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

100 złotych dla ucznia: jak dostać? Gdzie złożyć podanie? [WARSZAWA DLA UCZNIA, ZASADY, PROGRAM] 

100 złotych dla ucznia w ramach programu Warszawa dla ucznia przysługuje wszystkim uczniom uczęszczającym do warszawskich szkół.

Zasady programu są proste: pieniądze będą dzielone na klasy. Na każdego warszawskiego ucznia przypada 100 złotych na cały rok szkolny. Gdy ósmoklasista kończy w czerwcu szkołę podstawową pieniądze otrzyma też w liceum, technikum czy branżowej szkole I stopnia.

Zagłosuj

Skorzystaliście już z pieniędzy przyznawanych przez UM w Warszawie na kulturę?

Liczba głosów:

100 złotych dla ucznia na zajęcia pozalekcyjne: gdzie można wykorzystać? [WARSZAWA DLA UCZNIÓW]

Pieniądze z programu 100 złotych dla ucznia – Warszawa dla uczniów -  mogą zostać przeznaczone na zakup biletów do warszawskich instytucji nauki, sportu, kultury w tym kin, teatrów, muzeów, galerii.

Uczniowie mogą też wykorzystać pieniądze w ośrodkach kulturalnych lezących poza Warszawą.

Ofertę warszawskich teatrów, muzeów, domów kultury, organizacji pozarządowych na zajęcia i wydarzenia, z których uczniowie mogą skorzystać w roku szkolnym 2019/2020, można znaleźć na stronie: LINK 

RadioZET.pl/PZ