Zamknij

11 listopada: otwarte sklepy. Gdzie zrobimy zakupy w Święto Niepodległości?

Redakcja
07.11.2018 10:58
11 listopada: otwarte sklepy. Gdzie zrobimy zakupy w Święto Niepodległości?
fot. PIXABAY

Czy sklepy w Święto Niepodległości 2018 będą otwarte? Mimo że 11 listopada jest dniem ustawowo wolnym od pracy i większość placówek będzie zamknięta, to niektóre sklepy będą czynne. Sprawdzamy, gdzie tego dnia będzie można udać się na zakupy.

Narodowe Święto Niepodległości: sklepy otwarte 11 listopada 2018. Gdzie zrobimy zakupy w niedzielę? Czy w ten dzień otwarte będą supermarkety takie jak Biedronka, Tesco, Lidl? Sprawdzamy informacje o sklepach otwartych 11.11.

» 12 listopada 2018 dniem wolnym od pracy za 11.11. Kto ma wolne, kto pracuje? «

11 listopada: sklepy otwarte. Gdzie zrobimy zakupy w Święto Niepodległości?

Sklepy czynne 11 listopada 2018 to rzadkość. Dlaczego? Przede wszystkim Narodowe Święto Niepodległości to dzień ustawowo wolny od pracy. W tym terminie zamknięte będą zatem m.in. wszystkie urzędy, szkoły, placówki oświatowe, centra handlowe czy punkty usługowe. Ponadto 11 listopada w tym roku wypada w niehandlową niedzielę. Choć - jak już wspominaliśmy powyżej - zdecydowana większość sklepów w Święto Niepodległości będzie nieczynna, to jednak niektóre obiekty mogą być otwarte.

Sklepy otwarte 11 listopada to m.in. wybrane sklepiki osiedlowe, Żabka, Lewiatan, Freshmarket oraz Globi. W takim wypadku za ladą musi stanąć sam właściciel lub pracownik zatrudniony na umowę zlecenie lub dzieło. Dodatkowo 11 listopada otwarte mogą być także stacje benzynowe, restauracje, kawiarnie czy kwiaciarnie. Co istotne, godziny otwarcia sklepów w Święto Narodowe 2018 mogą ulec zmianie. O taką informację warto zapytać sprzedawcę kilka dni wcześniej.

Święto Niepodległości 2018: sklepy zamknięte. Gdzie nie zrobimy zakupów?

Jak już wspominaliśmy powyżej, zdecydowana większość sklepów 11 listopada 2018 będzie zamknięta. W Święto Niepodległości nieczynne będą galerie handlowe, jak i większe supermarkety. W tym dniu możemy zapomnieć o zakupach w takich sklepach jak Biedronka, Tesco, Lidl, Carrefour, Auchan, Kaufland. 

Jak widać, jeśli czegoś nagle zabraknie nam w domu w niedzielę 11 listopada w Święto Niepodległości, otwarte sklepy będzie można znaleźć, choć może nie być to łatwe. Zachęcamy zatem, aby zrobić zakupy kilka dni wcześniej.

To również może cię zainteresować:

RadioZET.pl/JW