Zamknij

13 powodów, 3. sezon - kiedy premiera S03E01 i o czym będzie nowy sezon? [ZWIASTUN]

Anna Skalik
23.08.2019 09:13
13 powodów, 3. sezon - kiedy premiera S03E01 i o czym będzie nowy sezon? [ZWIASTUN]
fot. YouTube/ Netflix Polska

Kiedy premiera trzeciego sezonu serialu "Trzynaście powodów"? Wreszcie wiadomo, że będzie kontynuacja produkcji o samobójstwie Hannah Baker - powstanie "13 powodów 3". Czego się po nim spodziewać? Co będzie osią wydarzeń kontynuacji i wreszcie jaka jest data premiery serialu? Sprawdzamy najważniejsze informacje i przedstawiamy zwiastun "13 powodów 3".

Serial "13 powodów" w serwisie Netflix był jedną z produkcji cieszących się ogromnym zainteresowaniem widzów. Nic dziwnego, że po pierwszym sezonie wyczekiwano sezonu drugiego, a po nim - trzeciego. Przez długi czas producent milczał na ten temat, a wręcz zaprzeczał, że kontynuacja ma w ogóle powstać (choć ostatni odcinek drugiego sezonu wyraźnie pokazywał, że tak może być).

Wreszcie jednak wielbiciele mają powody do radości: "13 powodów 3" jednak powstanie - Netflix oficjalnie to potwierdził a w sieci pojawiła się krótka filmowa zapowiedź nowego sezonu. Wiemy już także, że zdjęcia do serialu zostały zakończone.

13 powodów, sezon 4 - kiedy nowe odcinki i czy powstanie czwarty sezon serialu?

13 powodów 3 - kiedy premiera S03E01 na Netflix?

Dla wszystkich fanów serialu, którzy od dawna zastanawiają się, kiedy 3. sezon "13 powodów" trafi na platformę Netflix, mamy bardzo dobre wiadomości - dokładna data premiery została ogłoszona. Premiera S03E01 "13 powodów" oraz kolejnych odcinków serialu zaplanowana jest na piątek, 23 sierpnia 2019 roku. W tym dniu do serwisu Netflix trafią wszystkie epizody nowego trzeciego sezonu produkcji.

Kolejna seria serialu będzie liczyć dokładnie 13 odcinków, czyli tyle, ile liczyły poprzednie sezony. 

13 powodów, 3. sezon - ile odcinków i kiedy oraz gdzie oglądać trzeci sezon serialu?

Czego można się spodziewać po fabule? Brian Yorkey z Netflixa zdradził, że w obsadzie tkwi ogromny potencjał i jest na czym budować kolejne odcinki.

- Jeśli jest przyszłość dla serialu, chodzi o postacie, niekoniecznie o nowe taśmy - powiedział.

Przypomnijmy, że drugi sezon zakończył się brutalnym gwałtem na Tylerze, w rezultacie czego nastolatek planował w szkolę masakrę. Odwiódł go od tego Clay, ale jednocześnie przeczuwamy, że przez to znów wpakował się w tarapaty. 

Jak wskazuje Yorkey, Tyler jest postacią, która w oczywisty sposób wielokrotnie doświadczała prześladowań ze strony innych uczniów. Chłopak był izolowany przez otoczenie, a gwałt, którego doświadczył, doprowadził go do tragicznej decyzji o krwawym odwecie - do czego ostatecznie nie doszło.

- Wydaje mi się, że widać tu, jak bardzo zależy nam na zrozumieniu charakteru Tylera i tego, jak zmartwiony młody człowiek może zostać zmuszony do rozważania tak drastycznych posunięć - wyjaśnił Yorkey.

Jak się okazuje, fabuła 3. sezonu "13 powodów" będzie znacznie różnić się od wcześniejszych serii. Akcja tym razem rozpocznie się osiem miesięcy po wydarzeniach z poprzedniego sezonu. Dojdzie do morderstwa, a bohaterowie będą zastanawiać się, kto zabił Bryce'a Walkera. Główny bohater Clay zostanie wzięty na celownik policji. Chłopak zrobi wszystko, co w jego mocy, by tak pokierować sprawą, żeby śledztwo nie ujawniło najgłębszych tajemnic ich wszystkich.

13 powodów, sezon 3: obsada. Kto powróci, kogo żegnamy?

W nowych odcinkach nie zobaczymy już Katherine Langford, czyli Hannah Baker. Aktorka zrezygnowała z udziału w serialu, a potwierdzeniem jej odejścia w serialu była jedna z końcowych scen drugiego sezonu, kiedy Clay żegna się z przyjaciółką, a ona - a właściwie jej duch - wychodzi przez drzwi kościoła w kierunku "jasności". 

Poza Langford pojawi się jednak większość kluczowych bohaterów, jak i nowe postaci.

13 powodów, 3. sezon - ZWIASTUN

1 sierpnia 2019 roku w sieci pojawił się oficjalny zwiastun 3. sezonu "13 powodów". W zapowiedzi widzimy głównych bohaterów, którzy stoją nad trumną Bryce'a Walkera. Clay i pozostali nastolatkowie będą próbowali dowiedzieć się, kto zabił młodego chłopaka. Rozwiązanie zagadki wcale jednak nie będzie takie proste, bo Walker miał wiele za uszami, a mordercą mógł zostać praktycznie każdy.

Miejmy nadzieję, że premiera 3. sezonu "13 powodów" nikogo nie rozczaruje.

RadioZET.pl/digitalspy.com/SA/JW