Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Beata Tadla
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

13 powodów - sezon 3. Kiedy? Oto pierwsze szczegóły

01.03.2019 12:15

Kiedy premiera trzeciego sezonu serialu "Trzynaście powodów" ("13 Reasons Why")? Wreszcie wiadomo, że będzie kontynuacja produkcji o samobójstwie Hannah Baker - powstanie "13 powodów 3". Czego się po nim spodziewać? Co będzie osią wydarzeń kontynuacji i wreszcie jaka jest data premiery serialu? Sprawdzamy najważniejsze informacje.

13 powodów sezon 3 zapowiedź fot. YouTube

Serial "13 powodów" w serwisie Netflix był jedną z produkcji cieszących się ogromnym zainteresowaniem widzów. Nic dziwnego, że po pierwszym sezonie wyczekiwano sezonu drugiego, a po nim - trzeciego. Przez długi czas producent milczał na ten temat, a wręcz zaprzeczał, że kontynuacja ma w ogóle powstać (choć ostatni odcinek drugiego sezonu wyraźnie pokazywał, że tak może być).

Wreszcie jednak wielbiciele mają powody do radości: "13 powodów 3" jednak powstanie - Netflix oficjalnie to potwierdził a w sieci pojawiła się krótka filmowa zapowiedź nowego sezonu. Wiemy już także, że zdjęcia do serialu zostały zakończone.

13 powodów 3 - kiedy premiera S03E01 na Netflix?

Po pierwsze, co najważniejsze, pierwszy odcinek trzeciej serii nie ma jeszcze dokładnej daty premiery. Wiadomo na pewno, że serial pojawi się w 2019 roku, o czym informuje filmowa zapowiedź opublikowana w kanałach społecznościowych Netflixa. I - póki co - to główne informacje. Można spekulować, że data premiery "13 powodów 3" będzie zbliżona, do premier poprzednich sezonów: pierwszy pojawił się w marcu 2017, drugi w maju 2018 , na rok po oficjalnej zapowiedzi serii. Można się więc spodziewać, że 3. sezon będzie miał swoją premierę latem 2019 roku, a najprawdopodobniej nastąpi to w maju. Jako data premiery brane są także pod uwagę czerwiec i lipiec.

Czego można się spodziewać po fabule? Brian Yorkey z Netflixa zdradził, że w obsadzie tkwi ogromny potencjał i jest na czym budować kolejne odcinki.

- Jeśli jest przyszłość dla serialu, chodzi o postacie, niekoniecznie o nowe taśmy - powiedział

Drugi sezon zakończył się brutalnym gwałtem na Tylerze, w rezultacie czego nastolatek planował w szkolę masakrę. Odwiódł go od tego Clay, ale jednocześnie przeczuwamy, że przez to znów wpakował się w tarapaty. Fabuła kolejnego sezonu jest już przedmiotem spekulacji w sieci.

Jak wskazuje Yorkey, Tyler jest postacią, która w oczywisty sposób wielokrotnie doświadczała prześladowań ze strony innych uczniów. Chłopak był izolowany przez otoczenie,a  gwałt, którego doświadczył, doprowadził go do tragicznej decyzji o krwawym odwecie - do czego ostatecznie nie doszło.

- Wydaje mi się, że widać tu, jak bardzo zależy nam na zrozumieniu charakteru Tylera i tego, jak zmartwiony młody człowiek może zostać zmuszony do rozważania tak drastycznych posunięć - wyjaśnił Yorkey.

13 powodów - sezon 3: obsada. Kto powróci, kogo żegnamy?

W nowych odcinkach prawdopodobnie nie zobaczymy już Katherine Langford, czyli Hannah Baker. Aktorka zrezygnowała z udziału w serialu, a potwierdzeniem jej odejścia w serialu była jedna z końcowych scen drugiego sezonu, kiedy Clay żegna się z przyjaciółką, a ona - a właściwie jej duch - wychodzi przez drzwi kościoła w kierunku "jasności". Mówimy jednak "prawdopodobnie nie zobaczymy", bo nawet sam Yorkey zaznacza, że historia Hannah zawsze będzie integralną częścią historii i jej tragiczna śmierć będzie nadal odbijać się piętnem na bohaterach serialu.

Z pewnością - poza Langford - pojawi się większość kluczowych bohaterów.

Co się stanie z Brycem?

Zawsze wiedziałem, że Bryce łatwo wyjdzie z tarapatów, bo to jest odbiciem rzeczywistości, która po prostu czasem zawodzi - digitalspy.com cytuje odtwórcę roli Bryce'a. Prentice uważa, że w trzecim sezonie powinien zostać poruszony temat aborcji - do czego dobrym wejściem jest ciąża dziewczyny Walkera.

Fabuła drugiego sezonu "13 powodów" była utrzymywana w tajemnicy. Podobnie będzie i z kolejnym sezonem, liczymy jednak na parę dobrych spojlerów.

Miejmy nadzieję, że premiera 3. sezonu "13 powodów" nikogo nie rozczaruje.

RadioZET.pl/digitalspy.com/SA

Oceń
Tagi