Zamknij

15 sierpnia 2017: otwarte sklepy. Gdzie zrobić zakupy w święto?

Redakcja
09.08.2017 14:35
15 sierpnia 2017: otwarte sklepy. gdzie zrobić zakupy w święto?
fot. pixabay.com

15 sierpnia 2017, czyli Święto Matki Boskiej Zielnej to dzień ustawowo wolny od pracy. Co zrobić, kiedy pilnie potrzebujemy kupić coś 15.08.2017? Które sklepy będą otwarte, a gdzie nie mamy szans na zrobienie zakupów? Sprawdzamy wszystkie najważniejsze informacje.

15 sierpnia 2017 - sklepy otwarte czy zamknięte? Dużo osób zadaje sobie takie pytanie, mimo że większość wie, że to święto jest ustawowo wolne od pracy. Czasami jednak zdarzy się sytuacja, w której potrzebujemy coś kupić nawet 15 sierpnia. Które sklepy będą otwarte? Podpowiadamy, gdzie zrobić zakupy w Święto Matki Boskiej Zielnej 2017, czyli inaczej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Zobacz także

Matki Boskiej Zielnej - 15 sierpnia: sklepy otwarte czy zamknięte?

15 sierpnia jest to dzień ustawowo wolny od pracy. W związku z tym zamknięte są sklepy, restauracje i wiele innych miejsc usługowych. Jeśli korzystacie z zakupów przez internet, to również nie jest możliwe wybranie opcji dostawy na 15 sierpnia 2017. Sklepy otwarte mogą być tylko wtedy, gdy są prowadzone przez ich właścicieli. Wyjątkiem są również miejsca, gdzie pracownicy pracują na umowę-zlecenie, a nie na umowę o pracę. Najczęściej są to restauracje, kawiarnie lub kina.

Sklepy czynne 15 sierpnia 2017. Gdzie zrobić zakupy?

Dla ludzi w potrzebie 15 sierpnia znajdą się otwarte sklepy. Są to między innymi Żabka, Carrefour Express, Małpka Express, małe sklepiki osiedlowe. Jednak uwaga - o tym, czy te sklepy będą otwarte decydują ajenci. Większość z nich zazwyczaj jest otwierana, jednak nie należy być zdziwionym, gdy natrafimy na zamknięty punkt. Zakupy 15 sierpnia 2017 będzie można zrobić także w sklepikach na stacjach benzynowych. Często zaopatrują się one dodatkowo np. w pieczywo i inne produkty spożywcze w takie wyjątkowe dni.

Które sklepy będą otwarte 15.08.2017, a które zamknięte?

Oprócz otwartych małych sklepików tego dnia możemy zapomnieć o wizycie w galeriach handlowych i dużych marketach. Wyjątkiem są miejsca, w których oprócz sklepów są także kina, restauracje i kawiarnie. Zazwyczaj są one otwarte 15 sierpnia, najczęściej jednak pracują dużo krócej niż normalnie. Zamknięte na pewno będą sklepy takie jak Biedronka, Auchan, Carrefour, Piotr i Paweł, Tesco, Lidl i wiele innych.

Jak widać, jeśli czegoś nagle zabraknie nam w domu, będzie można znaleźć otwarte sklepy 15 sierpnia 2017. Zachęcamy jednak, aby zrobić zakupy nawet dzień wcześniej. Zwykle wtedy sklepy są otwarte trochę dłużej, żeby nie trzeba było się martwić o zakupy w dzień wolny od pracy 15 sierpnia. Przypominamy także, że oprócz Święta Matki Boskiej Zielnej, 15 sierpnia 2017 jest to także Święto Wojska Polskiego. Więcej informacji na ten temat publikowaliśmy tutaj:

Zobacz także

Zagłosuj

Czy uważasz, że wszystkie sklepy powinny być otwarte 15 sierpnia?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/KP