Zamknij

15 sierpnia 2020: SKLEPY - otwarte czy zamknięte i gdzie będzie można zrobić zakupy w święto?

14.08.2020 13:47
15 sierpnia 2020: SKLEPY - otwarte czy zamknięte i gdzie będzie można zrobić zakupy?
fot. SHUTTERSTOCK

Sklepy otwarte 15 sierpnia 2020 to temat, na który informacji poszukuje wiele osób. Nie wszyscy w końcu wiedzą, czy w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny supermarkety i galerie handlowe będą czynne w regularnych godzinach. Szczegóły dotyczące tego, jakie sklepy są otwarte 15 sierpnia 2020 i gdzie w tym dniu będzie można zrobić zakupy, zamieszczamy poniżej.

Sklepy 15 sierpnia 2020 - otwarte czy zamknięte? Gdzie w sobotę w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny będzie można zrobić zakupy? Co warto wiedzieć na ten temat? Przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy godziny otwarcia sklepów 15 sierpnia 2020.

15 sierpnia 2020 - sklepy otwarte czy zamknięte?

Informacje na temat tego, czy sklepy 15 sierpnia 2020 są otwarte, budzą duże zainteresowanie. Nic dziwnego, nie każdy w końcu wie, czy w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny supermarkety i galerie handlowe będą czynne w regularnych godzinach. Dla wszystkich osób, które w sobotę chciały zrobić większe zakupy spożywcze, nie mamy dobrych wiadomości - sklepy 15 sierpnia 2020 będą zamknięte.

Przypomnijmy, że Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Oznacza to, że tego dnia zamknięte będą zarówno wszystkie urzędy, supermarkety, punkty usługowe, jak i większość sklepów itp.

15 sierpnia - ŚWIĘTO 2020: jakie uroczystości wypadają 15.08 i jak je obchodzimy? 

Sklepy otwarte 15 sierpnia 2020 - gdzie można zrobić zakupy w święto?

Choć - jak już wspominaliśmy powyżej - jest to dzień ustawowo wolny od pracy, to niektóre sklepy 15 sierpnia 2020 będą otwarte. Oznacza to, że w wybranych miejscach tego dnia bez problemu będzie można zrobić zakupy. 

Sklepy otwarte 15 sierpnia 2020 to m.in. wybrane sklepiki osiedlowe, Żabki, Lewiatany, Freshmarkety, Carrefoury Express czy sklepy sieci Globi. W takim wypadku za ladą musi stanąć sam właściciel lub pracownik zatrudniony na umowę zlecenie lub o dzieło. Dodatkowo otwarte mogą być także stacje benzynowe, restauracje, kawiarnie czy kwiaciarnie.

Co istotne, godziny otwarcia sklepów 15 sierpnia 2020 mogą ulec zmianie. O taką informację warto zapytać sprzedawcę kilka dni wcześniej.

Z kolei w sobotę nieczynne będą galerie handlowe, jak i większe supermarkety. Oznacza to, że w tym terminie możemy zapomnieć o zakupach w takich marketach jak Biedronka, Tesco, Lidl, Carrefour, Auchan czy Kaufland. 

Dzień wolny za 15 sierpnia 2020 - czy przysługuje nam dodatkowy dzień wolny?

RadioZET.pl