Zamknij

19 października - wolne od pracy w Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych?

Redakcja
18.10.2018 15:04
19 października - wolne od pracy w Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych?
fot. PIXABAY

Czy jest wolne 19 października? Informacji na ten temat, z uwagi na niedawne ustanowienie nowego święta państwowego, szuka wiele osób. Sprawdzamy, czy Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych jest ustawowo wolny od pracy.

Czy jest wolne 19.10.2018? Jakie święto państwowe wypada w ten dzień? Jak jest obchodzone? Odpowiadamy na często pojawiające się pytania i przedstawiamy najważniejsze informacje.

19 października - wolne od pracy w Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych?

Czy 19 października jest wolne? Na takie pytanie, z uwagi na zbliżający się termin, szuka informacji coraz więcej osób. Dla wszystkich, którzy liczyli na długi weekend, nie mamy dobrych wiadomości. 19.10.2018 nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy.

19 października otwarte będą zatem sklepy, centra handlowe, urzędy, szkoły, punkty usługowe itd.

Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych - co to za święto?

Narodowy Dzień Pamięci Duchownym Niezłomnych, jak już wspominaliśmy powyżej, przypada 19 października. Data nie została wybrana przypadkowo. 19.10.1984 roku porwany został ksiądz Jerzy Popiełuszko. 

W związku z pojawieniem się nowego święta państwowego wiele osób szuka informacji na temat Narodowego Dnia Pamięci Duchownych Niezłomnych. W uzasadnieniu projektu m.in. napisano, że jest to wyraz hołdu dla kapłanów, którzy swoją postawą dawali wyraz swojej wierze w Jezusa Chrystusa, ale też męstwu i niezłomnej postawie patriotycznej oraz niejednokrotnie przelewali krew w obronie swej chrześcijańskiej Ojczyzny - Polski. Więcej szczegółowych informacji na temat nowego święta państwowego można znaleźć w linku poniżej.

» Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych - kiedy, co to za święto? «

RadioZET.pl/JW