Zamknij

1917 - kiedy premiera filmu w Polsce i o czym jest? [OBSADA, ZWIASTUN]

Jolanta Waligóra
07.01.2020 08:29
1917 - kiedy premiera filmu w Polsce i o czym jest? [OBSADA, ZWIASTUN]
fot. Youtube/HeliosPolska

Film "1917" w Polsce zadebiutuje w drugiej połowie stycznia 2020 roku, choć już teraz w niektórych kinach można oglądać przedpremierowe seanse. W rolach głównych występują m.in. George MacKay czy Dean-Charles Chapman. Szczegółowe informacje na temat daty premiery filmu "1917", obsady i zwiastuna, można znaleźć poniżej.

Film "1917" - kiedy premiera w kinach w Polsce? O czym jest produkcja? Kto zagrał? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy wszystko o obsadzie filmu "1917", dacie premiery oraz zwiastunie.

Film 1917 - kiedy premiera w kinach w Polsce?

Informacje na temat tego, kiedy premiera filmu "1917", niewątpliwie wzbudzają największe zainteresowanie. Nic dziwnego, w końcu w ostatnich dniach produkcja zyskała na dużej popularności. Ogólnoświatowa premiera filmu miała miejsce 25 grudnia 2019. W Polsce natomiast "1917" zadebiutuje dokładnie 24 stycznia 2019 roku, choć już teraz w niektórych kinach można oglądać przedpremierowe seanse.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że film "1917" dużą popularność zdobył przede wszystkim po ogłoszeniu wyników Złotych Globów 2020. Produkcja okazała się wielkim zwycięzcą w kategorii "Najlepszy film dramatyczny", pokonując tym samym m.in. "Jokera", którego wiele osób uważało za faworyta. Ponadto statuetkę w kategorii "Najlepszy reżyser" odebrał Sam Mendes, czyli twórca "1917", co również jest ogromnym wyróżnieniem. Warto wspomnieć, że Mendes na swoim koncie ma takie filmy jak "American Beauty", za który otrzymał statuetkę Oscara, "Skyfall" czy "Droga do szczęścia". Produkcja "1917" nominowana była także w kategorii "Najlepsza muzyka filmowa", jednak nie udało jej się pokonać "Jokera".

Złote Globy 2020. Film Quentina Tarantino triumfatorem

Zagłosuj

Obejrzysz film "1917"?

Liczba głosów:

1917 - OBSADA: kto gra i o czym jest film? [ZWIASTUN]

W obsadzie filmu "1917" występują m.in. George MacKay, Dean-Charles Chapman, Mark Strong, Andrew Scott, Richard Madden, Claire Duburcq, Colin Firth czy Benedict Cumberbatch. 

Dwóch młodych żołnierzy - Schofield i Blake dostają rozkaz przedostania się za linie wroga, aby dostarczyć tajną wiadomość, która pozwoli brytyjskim żołnierzy uniknąć wpadnięcia w śmiertelną pułapkę - brzmi opis produkcji.

Zwiastun filmu "1917" zamieszczamy poniżej.

RadioZET.pl/JW