Zamknij

1983: Netflix - premiera, obsada, zwiastun, fabuła. Kiedy serial na Netflix?

Redakcja
30.11.2018 09:29
1983: Netflix - premiera, obsada, zwiastun, fabuła. Kiedy serial na Netflix?
fot. screen z youtube/Netflix

"1983" to pierwszy polski serial na platformie Netflix. Jego premiera zapowiedziana jest na listopad 2018 roku. W obsadzie znaleźli się m.in. Robert Więckiewicz, Maciej Musiał, Andrzej Chyra, Zofia Wichłacz oraz Ewa Błaszczyk. Kto jeszcze zagra i o czym będzie serial "1983"? Premiera, obsada, zwiastun, opis fabuły oraz inne informacje można znaleźć poniżej.

"1983" - kiedy premiera pierwszego polskiego serialu na Netflix? Kto zagra? O czym będzie serial? Sprawdzamy najważniejsze informacje - data premiery, obsada, zwiastun, opis fabuły.

"1983" - premiera i obsada serialu Netflix

Kiedy "1983" na Netflix? Data premiery polskiego serialu została ogłoszona. Wszystkie 8 odcinków 1. sezonu trafi na platformę w piątek, 30 listopada 2018 roku. 

Zdjęcia do serialu "1983" zostały nakręcone w kilku miejscach w Polsce - w Warszawie, Lublinie, Wrocławiu oraz na Śląsku. Zarówno pomysłodawcą, twórcą, jak i autorem scenariusza jest Joshua Long. Produkcja została wyreżyserowana przez Agnieszkę Holland, Agnieszkę Smoczyńską, Katarzynę Adamik, Olgę Chajdas. W rolach głównych występują Robert Więckiewicz, Maciej Musiał, Andrzej Chyba, Michalina Olszańska oraz Zofia Wichłacz. Ponadto w obsadzie "1983" znaleźli się Ewa Błaszczyk, Mirosław Zbrojewicz, Wojciech Karalus, Edyta Olszówka, Agnieszka Żulewska i Patrycja Volny. 

"1983": Netflix - zwiastun. O czym będzie polski serial?

Zwiastun serialu "1983" niedawno trafił do sieci. Trailer można znaleźć poniżej.

Oficjalny opis producenta brzmi następująco: "Straszliwy atak terrorystyczny z 1983 roku pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego. Dwadzieścia lat później zimna wojna wciąż trwa w najlepsze. Student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Teraz, w 2003 roku, po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek nie tylko radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie jej obywateli, ale odmieni losy całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy."

To również może cię zainteresować:

RadioZET.pl/JW