Zamknij

2 listopada 2019: SKLEPY otwarte czy zamknięte? [GODZINY OTWARCIA SKLEPÓW 2.11]

Jolanta Waligóra
31.10.2019 14:59
2 listopada 2019: SKLEPY otwarte czy zamknięte? [GODZINY OTWARCIA SKLEPÓW 2.11]
fot. SHUTTERSTOCK

Czy sklepy 2 listopada 2019 są otwarte? Choć Dzień Zaduszny nie jest dniem ustawowo wolnym to i tak rokrocznie wiele osób zastanawia się, czy w tym terminie sklepy będą otwarte w regularnych godzinach, czy obowiązywać będzie zakaz handlu. Sprawdzamy, jakie sklepy 2 listopada 2019 są otwarte.

Czy sklepy 2 listopada 2019 są otwarte, czy zamknięte? Jakie sklepy w Dzień Zaduszny będą czynne? Czy w tym terminie otwarte będą takie supermarkety jak Biedronka, Lidl, Tesco itd.? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, jakie sklepy są otwarte 2 listopada 2019 roku.

2 listopada 2019 - sklepy otwarte czy zamknięte w Zaduszki?

Tradycyjnie na przełomie października i listopada wiele osób zaczyna poszukiwać w sieci informacji na temat tego, czy sklepy 2 listopada 2019 są otwarte. Wątpliwości w tej sprawie wynikają przede wszystkim z faktu, że w tym terminie przypada święto kościelne, jakim jest Dzień Zaduszny. Dla wszystkich osób, które w sobotę chciały zrobić większe zakupy spożywcze lub udać się do galerii handlowej, mamy dobre wiadomości - sklepy 2 listopada 2019 są otwarte.

Dzień Zaduszny, mimo że to jest święto kościelne, to nie jest dniem ustawowo wolnym. Oznacza to, że tego dnia czynne będą m.in. supermarkety, galeria handlowe, punkty usługowo-handlowe itd.

Sklepy 2 listopada 2019 - jakie sklepy będą otwarte? [GODZINY OTWARCIA]

Jak już wspominaliśmy powyżej - sklepy 2 listopada 2019 w Zaduszki będą otwarte. Oznacza to, że w tym terminie czynne będą zarówno supermarkety takie jak Biedronka, Kaufland, Auchan, Tesco, Lidl czy Carrefour, jak i mniejsze sklepiki osiedlowe typu Żabka, Freshmarket, Leviatan czy Globi. Dodatkowo w Dzień Zaduszny czynne będą stacje benzynowe, kina , restauracje, kwiaciarnie, piekarnie i inne tego typu punkty usługowo-handlowe.

Msza w Zaduszki - czy jest obowiązkowa, ile trwa i jak przebiega? [2.11]

Jeśli chodzi o godziny otwarcia sklepów 2 listopada 2019, to nie będą się one różnić od godzin otwarcia sklepów w każdą inną sobotę. Przykładowo w wielu sklepach Biedronki będzie można zrobić zakupy od około 6:30 do 22:00. Część supermarketów czynna będzie nawet do godziny 23:00. Z kolei sklepy sieci Lidl otwarte będą przeważnie do godziny 22:00. Niektóre sklepy sieci Tesco natomiast będą czynne nawet do północy. Godziny otwarcia Żabki w sobotę to 6:00-23:00.

Przed sobotnimi zakupami warto jednak sprawdzić szczegółowe godziny otwarcia konkretnego obiektu. Nie wszystkie placówki otwierają się i zamykają o jednakowej godzinie.

RadioZET.pl/JW