Zamknij

2 listopada 2019 - wolne od pracy w Zaduszki czy też nie? [INFORMACJE]

Jolanta Waligóra
31.10.2019 15:00
2 listopada 2019 - wolne od pracy w Zaduszki czy też nie? [INFORMACJE]
fot. PIXABAY

Czy 2 listopada 2019 jest wolne? Informacji na temat tego, czy Zaduszki są ustawowo dniem wolnym, nawet na kilka tygodni przed datą tego święta poszukuje wiele osób pracujących. Przedstawiamy szczegóły i sprawdzamy, czy 2 listopada 2019 jest wolne od pracy.

2 listopada 2019 - dzień wolny od pracy? Czy w Dzień Zaduszny jest normalny dzień pracujący? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, czy 2 listopada 2019 jest wolne.

Msza w Zaduszki - czy jest obowiązkowa, ile trwa i jak przebiega? [2.11]

2 listopada 2019 - wolne od pracy w Zaduszki?

Informacji na temat tego, czy jest wolne 2 listopada 2019, poszukuje wiele osób pracujących, którzy zastanawiają  się, czy tego dnia jest normalny dzień roboczy. Wątpliwości w tej sprawie wynikają z faktu, że 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych, która jest dniem ustawowo wolnym od pracy. W związku z tym wiele osób szuka w sieci informacji, czy dzień wolny jest także dzień później, czyli 2 listopada, kiedy to przypadają Zaduszki. 

Wszystkich Świętych a Zaduszki - czym różnią się te święta i kiedy wypadają?

Dla wszystkich osób, które chciały odpocząć w sobotę, nie mamy dobrych wiadomości. 2 listopada 2019 nie jest dniem wolnym. Oznacza to, że w Dzień Zaduszny otwarte będą zarówno urzędy, punkty usługowo-handlowe, jak i supermarkety oraz większość sklepów. 2 listopada wypada w sobotę, dlatego warto wcześniej sprawdzić godziny otwarcia poszczególnych placówek.

Czy 2 listopada 2019 jest wolne od szkoły?

Jak już wspominaliśmy powyżej, 2 listopada 2019 przypada w sobotę. Oznacza to, że w tym terminie nie odbywają się zajęcia dydaktyczne w szkołach. 

2 listopada 2019: SKLEPY otwarte czy zamknięte? [GODZINY OTWARCIA SKLEPÓW 2.11]

W Polsce, podczas Dnia Zadusznego, nawiedza się cmentarze, ozdabia groby bliskich oraz zapala na nich znicze. Tradycyjnie 2 listopada modli się za dusze zmarłych przebywających w czyśćcu. W tym dniu odprawiane są także uroczyste msze święte, a w niektórych parafiach odbywają się specjalne procesje. 

Zaduszki 2019 - kiedy są, jaka jest historia święta i jak się je obchodzi w Polsce? [DATA]

RadioZET.pl/JW