Zamknij

2 listopada 2020 - wolne od pracy i od szkoły w Zaduszki czy też nie?

02.11.2020 09:07
2 listopada 2020 - wolne od pracy i szkoły w Dzień Zaduszny czy też nie?
fot. Karol Makurat/REPORTER/EASTNEWS

Czy 2 listopada 2020 jest wolne? Informacji na ten temat szukają zarówno osoby pracujące, jak i uczniowie, którzy nie wiedzą, czy w tym terminie odbywają się zajęcia dydaktyczne w szkołach. Szczegóły dotyczące tego, czy 2 listopada 2020 to dzień wolny od pracy i szkoły, można znaleźć poniżej.

2 listopada 2020 - dzień wolny od pracy? Czy w Dzień Zaduszny normalnie odbywają się zajęcia dydaktyczne w szkołach? Co warto wiedzieć na ten temat? Przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy, czy 2 listopada 2020 jest wolne od pracy i szkoły.

2 listopada 2020 - wolne od pracy w Dzień Zaduszny czy nie?

Wiele osób poszukuje w sieci informacji na temat tego, czy jest wolne 2 listopada 2020. Temat ten poruszany jest przede wszystkim przez osoby pracujące, które nie są pewne, czy tego dnia jest normalny dzień roboczy. Wątpliwości w tej sprawie budzi fakt, że w tym terminie wypada święto, jakim jest Dzień Zaduszny.

Dla wszystkich osób, które tego dnia liczyły na wolne, nie mamy dobrych wiadomości - 2 listopada nie jest dniem ustawowo wolnym. Oznacza to, że w tym terminie przypada normalny dzień roboczy, a sklepy, urzędy, galerie handlowe itp. będą otwarte.

Dzień wolny za 1 listopada 2020 - czy przysługuje dodatkowy dzień wolny od pracy?

Czy 2 listopada 2020 jest wolne w szkole?

Czy 2 listopada 2020 w Zaduszki jest wolne w szkole? Takie pytanie, z uwagi na zbliżające się święto, coraz częściej można usłyszeć na szkolnym korytarzu. Jak już wspominaliśmy powyżej, 2 listopada nie jest dniem ustawowo wolnym. Oznacza to, że w poniedziałek normalnie odbywają się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach, chyba że placówki zadecydują inaczej. W takim wypadku odrabianie dnia odbywa się w późniejszym terminie. 

Wszystkich Świętych a Zaduszki - jakie są różnice między świętami i kiedy wypadają?

Przypomnijmy, że tradycyjnie w Dzień Zaduszny modli się za dusze zmarłych przebywających w czyśćcu. W tym dniu odprawiane są także uroczyste msze święte, a w niektórych parafiach odbywają się specjalne procesje.

RadioZET.pl