Zamknij

2 stycznia 2019 - wolne od pracy i szkoły czy jednak nie?

Redakcja
31.12.2018 09:40
2 stycznia 2019 - wolne od pracy i szkoły czy jednak nie?
fot. Shutterstock

Czy 2 stycznia 2019 jest wolny od pracy? To jedno z najczęściej zadawanych pytań pod koniec aktualnego roku, a szczególnie wśród uczniów. Sprawdzamy, czy po 1 stycznia są jeszcze inne dni wolne.

Czy 2 stycznia 2019 wolne od pracy? Czy tego dnia uczniowie idą do szkoły? Czy 2 stycznia to święto czy normalny dzień roboczy? Te pytania zadają sobie wszyscy, którzy po hucznym świętowaniu Nowego Roku chcieliby odpocząć jeszcze jeden dzień. Sprawdzamy, czy 2 stycznia 2019 jest dniem wolnym.

» Rok szkolny 2018/19: dni wolne - kiedy wypadają? [KALENDARZ SZKOLNY]

2 stycznia 2019 wolne od pracy i od szkoły?

Na pewno wielu z nas chciałoby, aby odpowiedź na to pytanie była twierdząca. Najczęściej nurtuje ono uczniów, ale także pracowników. Co roku wśród nich pojawia się niepewność, czy tylko 1 stycznia jest wolne, czy zimowa przerwa świąteczna 2018 trwa jeszcze dłużej.

Tak naprawdę odpowiedź nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy od dyrektorów wybranych szkół i uniwersytetów. W ciągu rogu mogą oni zarządzić dodatkowe dni wolne, w tym także np. 2 stycznia 2019. Wolne tego dnia najczęściej będą mieli studenci - na wielu uczelniach będą oni mogli odpocząć aż do niedzieli, 6 stycznia.

» 1 stycznia 2019: wolne od pracy i szkoły po Sylwestrze?

Czy 2 stycznia to święto wolne od pracy?

Po 1 stycznia, który jest jednocześnie początkiem nowego roku kalendarzowego oraz w kościele katolickim: Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Często jednak pojawia się pytanie, czy 2 stycznia to święto oraz czy jest to dzień wolny od pracy. Niestety dla pracowników jest to normalny dzień roboczy. W kościele katolickim tego dnia wspominani są: św. Bazyli Wielki, biskup i doktor Kościoła, św. Grzegorz z Nazjanzu, biskup i doktor Kościoła. Jeśli chcemy wykorzystać dzień wolny 2 stycznia 2019 roku, musimy złożyć wniosek urlopowy w pracy.

Najbliższy dzień ustawowo wolny od pracy wypada 6 stycznia 2019. Jest to święto Trzech Króli. Niestety w tym roku wypada ono w niedzielę.

» Dni wolne od pracy 2019 - KALENDARZ dni wolnych, świąt i długich weekendów

» Długie weekendy 2019 - kiedy wypada wolne i kiedy wziąć urlop?

RadioZET.pl/KP