Zamknij

20. urodziny Google - czego nie wiemy o wyszukiwarce? [Google Doodle 27.09]

Redakcja
27.09.2018 10:22
20. urodziny Google - czego nie wiemy o wyszukiwarce? [Google Doodle 27.09]
fot. Google Doodle 27.09.2018.

20. urodziny Google przypadają na czwartek, 27 września 2018 roku. Z tej okazji powstało specjalne logo oraz został zamieszczony filmik, który opowiada o tym, czym jest Google. Sprawdzamy, co w dniu urodzin Google warto wiedzieć o najpopularniejszej wyszukiwarce.

Google świętuje 20. urodziny. Czego nie wiemy o najpopularniejszej wyszukiwarce? Kiedy pojawił się pierwszy Google Doodle? O czym był? Kto był inicjatorem? Sprawdzamy najważniejsze informacje.

Google Doodle 27.09 - Google świętuje 20. urodziny

W 20. urodziny Google, wyszukiwarka ustawiła specjalne logo, w które wpleciono liczbę 20. Logo jest interaktywne - po kliknięciu w nie uruchamia się filmik, który opowiada o tym, czym jest wyszukiwarka Google. Na blisko dwuminutowym filmie możemy zobaczyć różne sytuacje, w których pełni pytań bohaterowie, szukają odpowiedzi w wyszukiwarce. Pytania, które zadają "Wujkowi Google" nie ograniczają się do jednej dziedziny. Odpowiedź tam znajdziemy na chociażby takie pytania - "Jak zawiązać krawat?" czy "Jak nauczyć się tańczyć?". Film z okazji 20. urodzin Google można znaleźć poniżej.

Co ciekawe, pierwszym Google Doodle było Doodle Burning Man, które nawiązywało do imprezy Burning Man Festival odbywającej się na pustyni w Nevadzie. Za pomocą zmiany loga założyciele wyszukiwarki powiadomili użytkowników o swojej nieobecności spowodowanej wyjazdem. Z kolei pierwsze animowane Doodle Google zaprezentowało w Halloween 2000 r. Pierwszy Doodle z filmem mogliśmy natomiast oglądać w 122. rocznicę urodzin Charliego Chaplina. 

20. urodziny Google - czego nie wiemy o wyszukiwarce?

27 września 2018 roku Google świętuje 20. urodziny. Pierwszy raz z wyszukiwarki można było skorzystać dokładnie 20 lat temu - 27.09.1998. Google została założona przez dwóch doktorantów Uniwersytetu Stanforda - Amerykanina Larry'ego Page'a i Rosjanina Siergieja Brina.

Przez lata funkcjonowania wyszukiwarka zmieniła nie tylko swój wygląd, ale także poszerzyła oferowane usługi. Obecnie Google zapowiada, że prace nad dalszym rozwojem będą skupione przede wszystkim nad udoskonaleniem i wdrażaniem sztucznej inteligencji. 

RadioZET.pl/JW