Zamknij

22 sierpnia - święto kościelne, znak zodiaku, imieniny, zachód słońca

Redakcja
22.08.2018 08:46
22 sierpnia - święto kościelne, znak zodiaku, imieniny, zachód słońca
fot. PIXABAY

22 sierpnia - święto kościelne, znak zodiaku, imieniny, godzina wschodu i zachodu słońca. Przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje związane z dniem 22 sierpnia. Co warto dzisiaj wiedzieć?

22 sierpnia - jakie święto, znak zodiaku, kto ma imieniny i jaka jest godzina wschodu i zachodu słońca? Poniżej znajdziecie wszystkie najistotniejsze informacje związane z tym dniem.

» Gang Słodziaków - od kiedy w Biedronce, jak je zdobyć? [ZASADY PROMOCJI] «

22 sierpnia: święto kościelne - jakie?

W środę, 22 sierpnia przypada Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej. Ustanowił je papież Pius XII w 1954 roku, a dokładniej w setną rocznicę ogłoszenia dogmatu o niepokalanym poczęciu Maryi. Już w czasie Soboru Watykańskiego I (1869 rok) francuscy i hiszpańscy biskupi prosili o to święto. Następnie, w 1900 roku prośba ta została ponowiona przez Pierwszy Krajowy Kongres Maryjny w Lyonie. Uczyniły to również międzynarodowe kongresy maryjne odbyte we Fryburgu (1902) i w Einsiedeln (1904). Z kolei w 1923 wyłonił się specjalny ruch pro regalitate Mariæ. 

Na początku wspomnienie Maryi Królowej obchodzone było w dniu 31 maja. Jednak w wyniku posoborowej reformy kalendarza liturgicznego przesunięto je na oktawę uroczystości Wniebowzięcia Maryi, czyli 22 sierpnia. Święto w tym terminie obchodzone jest do dzisiaj.

Jaki znak zodiaku 22 sierpnia?

Osoby urodzone 22 sierpnia są zodiakalnymi lwami. "Charakterystyczną cechą człowieka urodzonego 22 sierpnia jest jego uwielbienie dla porządku. Stara się zaprowadzić ład w całym swoim życiu oraz w swym wnętrzu, gdyż ceni sobie ścisłość i jasność we wszystkim. Jest ambitny, lubi rządzić i pragnie dominować nad swoim otoczeniem, co jest też wyrazem pewnej jego próżności, gdyż bardzo mu pochlebia, gdy widzi, jak inni bez szemrania spełniają jego rozkazy, mimo iż wcale nie muszą tego robić." - czytamy na stronie mhoroskop.pl.

Uważa się także, że zodiakalne lwy to osoby pełne godności, dumy i honoru. Zazwyczaj są bardzo energiczne oraz pełne życia. Mają silną i dominującą osobowość. Starannie opiekują się tym, co uznają za swoje królestwo, a może nim być wszystko - zarówno dom, praca zawodowa, jak i życiowy partner czy dzieci.

» Bella Skyway 2018: program. Jakie atrakcje na imprezie w Toruniu? [MAPA] «

Imieniny 22 sierpnia. Kto obchodzi swoje święto?

Imieniny 22 sierpnia obchodzą: Cezary, Maria, a także Agatonik, Albin, Benicjusz, Bernard, Bolesław, Dalegor, Fabrycjan, Filip, Hipolit, Hipolita, Jan, Joachim, Lambert, Lamberta, Laurencjusz, Magdalena, Namysław, Oswald, Oswalda, Pankracy, Sieciesław, Symforian, Symforiana, Teona, Teonas, Tymoteusz, Wawrzyniec, Zygfryd oraz Zygfryda.

» Życzenia imieninowe - piękne, śmieszne i poważne wierszyki i życzenia SMS «

22 sierpnia - godziny wschodu i zachodu słońca

Wiele osób zastanawia się także, jakie są godziny wschodu i zachodu słońca 22 sierpnia. W tym dniu słońce wschodzi o 05:30, w zenicie znajduje się o 12:38, a zachodzi o 19:47.

RadioZET.pl/JW