Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

23 grudnia: niedziela handlowa czy nie? [SKLEPY OTWARTE 23.12]

17.12.2018 10:23

Czy 23 grudnia to niedziela handlowa, czy nie? Tradycyjnie przed weekendem na to pytanie poszukuje odpowiedzi wiele osób. Sprawdzamy, czy w czwartą niedzielę miesiąca sklepy i galerie handlowe będą otwarte, czy zamknięte i gdzie w dzień przed Wigilią będzie można udać się na zakupy. 

23 grudnia: niedziela handlowa czy nie? [SKLEPY OTWARTE 23.12] fot. PIXABAY

Sklepy otwarte w niedzielę 23 grudnia 2018 czy zamknięte? Sprawdzamy, gdzie w najbliższy weekend będzie można zrobić zakupy oraz czy 23.12 to niedziela handlowa.

» Niedziele handlowe GRUDZIEŃ 2018 - kiedy otwarte sklepy? [KALENDARZ] «

23 grudnia: niedziela handlowa czy nie?

Dla wszystkich osób, które w niedzielę w dzień przed Wigilią planowały zrobić większe zakupy spożywcze lub udać się do galerii handlowej, mamy dobre wiadomości. 23 grudnia to niedziela handlowa. Oznacza to, że w ten dzień otwarte będą zarówno supermarkety, jak i galerie handlowe.

Przypominamy, że w grudniu wypadają aż cztery niedziele handlowe. Czynne sklepy były w pierwszą, trzecią i będą w czwartą oraz piątą niedzielę miesiąca - 2.12, 16.12, 23.12, 30.12.

kal

(źródło: kalbi.pl)

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę weszła w życie wraz z 1 marca 2018 roku. Od tego momentu w każdym miesiącu (wyjątkiem jest m.in. grudzień) sklepy będą czynne w dwie niedziele - pierwszą i ostatnią. W kolejnych latach prawdopodobnie pojawi się więcej ograniczeń. Od 2019 roku sklepy będą mogły być czynne jedynie w ostatnią niedzielę miesiąca. Z kolei rok później ma wejść całkowity zakaz handlu w niedzielę z wyjątkiem kilku dni w roku.

Sklepy otwarte w niedzielę 23 grudnia - Biedronka, Tesco, Lidl [GODZINY OTWARCIA]

Jak już wspominaliśmy powyżej, sklepy 23 grudnia będą otwarte. W czwartą niedzielę miesiąca zarówno mniejsze sklepiki, jak i supermarkety m.in. Biedronka, Tesco czy Lidl czynne będą w regularnych godzinach.

W niedzielę 23 grudnia w wielu sklepach Biedronki będzie można zrobić zakupy od 8:00 do 21:00. Część supermarketów czynna będzie nawet do 22:00. Z kolei sklepy sieci Lidl otwarte będą przeważnie do godziny 20:00 lub 21:00. Niektóre sklepy sieci Tesco natomiast będą czynne nawet do północy. Godziny otwarcia Żabki w niedzielę to 6:00-23:00.

Przed niedzielnymi zakupami warto jednak sprawdzić szczegółowe godziny otwarcia konkretnego obiektu. Nie wszystkie placówki otwierają się i zamykają o jednakowej godzinie.

RadioZET.pl/JW

Oceń