Zamknij

3 listopada 2019: niedziela handlowa czy nie? [SKLEPY OTWARTE 03.11]

Jolanta Waligóra
31.10.2019 09:24
3 listopada 2019: niedziela handlowa czy nie? [SKLEPY OTWARTE 03.11]
fot. PIXABAY

Czy 3 listopada 2019 sklepy są otwarte, czy nie? W 2019 roku pojawiło się jeszcze więcej ograniczeń w handlu - sklepy czynne będą tylko w jedną niedzielę w miesiącu z nielicznymi wyjątkami. Sprawdzamy, czy w niedzielę 03.11.2019 sklepy i galerie handlowe będą otwarte, czy zamknięte i gdzie w ten dzień będzie można udać się na zakupy. 

3 listopada 2019 - niedziela handlowa? Sklepy otwarte w niedzielę 3 listopada 2019 czy zamknięte? Czy w pierwszą niedzielę miesiąca czynne będą supermarkety i galerie handlowe? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, sprawdzamy, gdzie w najbliższy weekend będzie można zrobić zakupy oraz czy 03.11.2019 jest niedziela handlowa.

3 listopada 2019 - niedziela handlowa czy nie?

Informacji na temat tego, czy 3 listopada 2019 sklepy są otwarte tradycyjnie przed weekendem, poszukuje wiele osób. Dla wszystkich, którzy w pierwszą niedzielę miesiąca planowali zrobić większe zakupy spożywcze lub udać się do galerii handlowej, nie mamy dobrych wiadomości - 3 listopada 2019 jest niedziela niehandlowa. Oznacza to, że w ten dzień zamknięte będą zarówno większe supermarkety takie jak Biedronka, Lidl, Auchan, Kaufland czy Carrefour, jak i galerie handlowe.

Przypominamy, że w 2019 roku pojawiło się jeszcze więcej ograniczeń w handlu - sklepy czynne są tylko w jedną ostatnią niedzielę w miesiącu, z nielicznymi wyjątkami. W listopadzie 2019 niedziela handlowa wypadnie tylko raz - 24 listopad. Z kolei niedziele niehandlowe w tym miesiącu przypadają na pierwszą, drugą oraz trzecią niedzielę miesiąca, tj. 3.11, 10.11 oraz 17.11. Dodatkowo sklepy w listopadzie nieczynne będą także 1.11, kiedy to przypada święto Wszystkich Świętych oraz 11.11, kiedy jest Narodowe Święto Niepodległości.

11 listopad

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę zaczęła obowiązywać z początkiem marca 2018 roku. Zgodnie z nowymi zapisami w 2018 roku tylko pierwsza i ostatnia niedziela w miesiącu ze wszystkich były dniami handlowymi. W kolejnych latach pojawią się kolejne ograniczenia. Od 2020 roku handel będzie obowiązywał tylko w dwie niedziele handlowe przed świętami Bożego Narodzenia, w jedną przed Wielkanocą i dodatkowo w cztery ostatnie niedziele: stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia (chyba że w tych dniach wypada święto wolne od pracy, co może zdarzyć się np. w kwietniu w przypadku Wielkanocy). 

Niedziele handlowe 2019 - KALENDARZ: kiedy sklepy będą czynne w niedzielę? [TERMINARZ]

Sklepy otwarte w niedzielę 3 listopada 2019 - Żabka, Lewiatan, Freshmarket

Jak już wspominaliśmy, sklepy w niedzielę 3 listopada 2019 będą zamknięte. Nie oznacza to jednak, że w ten dzień nieczynne będą wszystkie placówki. W niedzielę 3.11 otwarte mogą być m.in.: sklepiki osiedlowe, Żabki, Lewiatany, Freshmarkety oraz sklepy sieci Globi. W takim wypadku za ladą musi stanąć sam właściciel lub pracownik zatrudniony na umowę zlecenie lub o dzieło.  

Informacja o otwarciu w niedzielę zazwyczaj jest na kilka dni wcześniej wywieszana na drzwiach lokalu. W przeciwnym wypadku warto zapytać o godziny otwarcia sprzedawcy.

Dodatkowo ustawa o zakazie handlu w niedzielę przewiduje kilkanaście wyjątków. W niedzielę 3 listopada 2019 otwarte mogą być m.in. lodziarnie, cukiernie, piekarnie, sklepy z pamiątkami czy kwiaciarnie. Czynne mogą być także placówki pocztowe oraz sklepy na dworcach (w zakresie bezpośredniej obsługi podróżnych).

Zagłosuj

Popierasz ustawę o zakazie handlu w niedzielę?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/JW