Zamknij

3 miejsca w Polsce, w których nauczysz swoje dziecko kochać czytać

Redakcja
30.10.2018 19:40
3 miejsca w Polsce, w których nauczysz swoje dziecko kochać czytać
fot. Zuzanna Holstinghausen-Holsten/Kawiarnia Wyspa&Moda Na Czytanie

Chcesz już od najmłodszych lat zaszczepić w swoim maluchu miłość do książek? Prezentujemy 3 miejsca w Polsce, w których takie zadanie to pestka.

3 najlepsze księgarnie dla dzieci w Polsce

Sztuka czytania zanika? Niekoniecznie! Choć regularnie narzekamy na poziom czytelnictwa w Polsce, może lepiej marudzenie zamienić na...naukę, jak czytanie pokochać już od najmłodszych lat. Jeśli zastanawiacie się, gdzie się udać, aby zachęcić waszego malucha do polubienia chwil spędzanych na lekturze, podpowiadamy trzy naszym zdaniem najlepsze księgarnie dla dzieci w Polsce. Uwaga, te miejsca to nie tylko książki, ale i ciekawe warsztaty dla najmłodszych a także chwila relaksu i rodzinnie spędzonego czasu dla was!

Zobacz także

Zobacz także

1. Moda na Czytanie & Kawiarnia Wyspa - Warszawa

Klimatycznie i przytulnie - tak można w skrócie opisać wnętrze na warszawskiej al. Jana Pawła II 36, które skrywa księgarnię Moda na Czytanie oraz kawiarnię Wyspę. Zgodnie ze swoją nazwą księgarnia chce od nowa rozbudzić w Polakach, tych małych i tych trochę starszych apetyt na pochłanianie książek. Szczególnie wśród najmłodszych, którym dedykuje sporą część swojego asortymentu. To także miejsce, w którym można skosztować wybornej kawy, przygotowywanej z ziaren wypalanych w warszawskiej palarni Coffe Lab i skusić się na inne słodkości.

wyspa1

Z jakich pozycji dla najmłodszych możemy tu wybierać? Oferta jest naprawdę szeroka!

wyspa

Od komiksowych opowieści o przygodach "Hildy" (świetna okazja, aby pokazać maluchowi, że Netflix to nie jedyne źródło rozrywki) po tematyczne, przepięknie ilustrowane encyklopedie od kultowego wydawnictwa "Dwie Siostry": Mapy, Botanicum, Animalium, Pszczoły, Drzewa, Pod ziemią pod wodą oraz nowość Dinozaurium. 

IMG_8753-2-800x445
fot. Wydawnictwo Dwie Siostry mat. prasowe

Co jeszcze polecają właściciele? W księgarni znajdziecie wszystkie książeczki z serii "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai", które były wielokrotnie wybierane książką roku przez szwedzkie Jury Dziecięce, czyli niemal 50 000 głosujących dzieci. W Polsce również zyskały dużą popularność i od kilku lat nie schodzą z list bestsellerów. Chcecie sami przekonać się, co Moda Na Czytanie & Wyspa mają do zaoferowania? Już jutro, 31 października 2018 roku na miejscu odbędą się ciekawe warsztaty dla dzieci, podczas których będą miały okazję poznać klasykę polskiej literatury i w przeddzień tradycyjnych Dziadów przygotować autorskie świece i lampiony. Świetna okazja aby zapoznać wasze pociechy z nieco inną tradycją niż Halloween. Polecamy!

Zobacz także

2. Chmurdalia - Wrocław

Kameralna księgarnia Chmurdalia na wrocławskim Grabiszynku ma wszystko, czego trzeba maluchom, aby rozpocząć przygodę z literaturą. Misją właścicieli księgarni jest nie tylko rozwijać pasję czytelniczą małych gości ale i ich talenty plastyczne. Szukacie miejsca, w którym spędzicie dobre chwile z książką, podczas gdy wasi podopieczni w doborowym towarzystwie będą mogli chwilę zająć się magicznym światem kolorowych kredek i plasteliny? Dobrze trafiliście.

chmurdalia

O wyjątkowym charakterze miejsca niech najlepiej poświadczą słowa jednej ze stałych bywalczyń: "Przed chwilką mijałam Chmurdalię- przed wejściem ożywienie, śmiech, radosne rozmowy dzieci. Kilka opartych o murek rowerów, dyskusje ich właścicieli...Miejsce, które przyciąga, bo ma dobrą energię, a że wewnątrz są wyjątkowe książki (mądre, ambitne),które można przekartkować, wymienić o nich opinie, być z książka, czyni tę malutką, kameralną księgarnię szczególną i ważną, także pedagogicznie. Chmurdalia zbliża do czytania, nie jako obowiązku, ale naturalnej potrzeby, do czytania jako wielkiej przyjemności. Wartościowe miejsce, które cenię i lubię. To tam zrodziła się nasza fascynacja Nudzimisiami i Ryjowką Florką". Nic dodać, nic ująć. 

chmurdalia

Warto śledzić fanpage Chmurdalii - właściciele regularnie umieszczają tu informacje o organizowanych warsztatach. W ich trakcie dzieciaki mają okazję poznać zarówno tajemnice plastycznego kosmosu, jak i te świata zwierząt!

Zobacz także

3. Szymelka Księgarnia Rodzinna - Gdynia

Szymelkę polecają sobie nawzajem rodzice - to tu możecie znaleźć szeroki wybór ciekawych i różnorodnych książek dla dzieci. Na miejscu organizowane są także niebanalne warsztaty, podczas których najmłodsi czytelnicy mają okazję puścić wodze wyobraźni i kreatywnie spędzić czas. 

szymelka

Misją właścicieli Szymelki jest pomóc rodzicom zaszczepić w swoich pociechach głód nowej lektury - do tego zadania podchodzą bardzo kompetentnie. Stali goście chwalą sympatyczną i dobrze poinformowaną obsługę, która zawsze chętnie doradzi, co akurat może spodobać się twojemu dziecku najbardziej. Mają oko do dobrych nowości!

szymelka

Regularnie podpowiadają też, jak skutecznie zachęcić najmłodszych do czytania bez wywierania na nich presji. A jakie księgarnie wy polecacie? 

RadioZET.pl/AG

Zobacz także