Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Tomek Florkiewicz
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wyprawka 300 plus dla uczniów - od kiedy i dla kogo wypłaty? [WARUNKI]

18.04.2018 12:36

Wyprawka 300 plus dla uczniów - warunki nowego programu rządowego miałyby obejmować wszystkich rodziców, niezależnie od wysokości uzyskiwanych dochodów. Sprawdzamy szczegóły nowego pomysłu rządowego, od kiedy miałoby być wypłacane nowe świadczenie oraz kto może otrzymać 300 zł na dziecko uczące się.

300+ dla uczniów - od kiedy i dla kogo wypłaty z nowego programu? [WARUNKI] fot. pixabay.com

Program 300 plus - wyprawka dla uczniów: od kiedy i dla kogo wypłata świadczeń z nowego programu rządowego? Sprawdzamy wszystkie najważniejsze informacje o programie "Wyprawka 300+" dla uczniów: warunki przyznawania i od kiedy zaczną się wypłaty.

» Mama plus: premia za szybkie urodzenie drugiego dziecka - ile, dla kogo, od kiedy? «

Wyprawka 300 plus - dla kogo? [WARUNKI]

Morawiecki powiedział w sobotę podczas konwencji samorządowej PiS, że rząd chce, aby każde dziecko w wieku szkolnym do ukończenia 18. roku życia, które uczęszcza do szkoły podstawowej i ponadpodstawowej, otrzymywało 300 zł jako wyprawkę przed każdym rokiem szkolnym. Jak dodał, środki te będą przysługiwały bez żadnych warunków, dla wszystkich rodziców. Dochody przy staraniu się o świadczenie z programu "Wyprawka 300+ dla uczniów" nie miałyby znaczenia, tak jak ma to miejsce w przypadku programu 500+.

300+ dla uczniów - od kiedy wypłaty świadczenia?

Świadczenie w ramach programu Wyprawka 300+ dla uczniów miałoby być wypłacane już od sierpnia 2018 roku. Rodzice otrzymają 300 zł na wyprawkę dla każdego uczącego się dziecka do 18. roku życia w rodzinie, a świadczenie wypłacane będzie jednorazowo w sierpniu każdego roku.

Zagłosuj

Czy uważasz, że program "Wyprawka 300+" to dobry pomysł?

» Emerytura za urodzenie 4 dzieci: od kiedy, ile, dla kogo? «

Artykuł będziemy na bieżąco aktualizować, gdy tylko pojawią się nowe informacje i szczegóły dotyczące programu Wyprawka 300+ dla uczniów.

Chcesz czytać częściej takie artykuły? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

RadioZET.pl/KP

Oceń