Zamknij

300 plus: do kiedy można składać wnioski? Do jakiego wieku przysługuje świadczenie? [2020]

09.09.2020 10:00
300 plus: do kiedy składać wnioski w 2020 roku? Do jakiego wieku przysługuje świadczenie? [2020]
fot. Beata Zawrzel/REPORTER/East News

Do kiedy można składać wniosek o 300 plus? Wniosek o przyznanie dotacji na dzieci rozpoczynające naukę od 1 września można było składać już na początku lipca. Sprawdzamy, kiedy mija termin wysyłania podań ws. przyznania dodatkowych 300 zł dla uczniów.

300 plus: do kiedy można składać wniosek?

Wniosek o świadczenie 300 plus (oficjalnie: dobry start) można składać online od 1 lipca na stronie empatia.mpips.gov.pl, przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS oraz od 1 sierpnia także drogą tradycyjną, czyli w formie papierowej. 

Wniosek od 300 plus należy złożyć do 30 listopada. Dokument trzeba dostarczyć do  urzędu miasta lub gminy, ośrodka pomocy społecznej lub innej jednostki wyznaczonej w gminie (np. w centrum świadczeń). Wnioski o świadczenie dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej są z kolei przyjmowane przez powiatowe centra pomocy rodzinie.

Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to wsparcie trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.

Wniosek 300 plus: od kiedy składać? Jak złożyć wniosek przez bank? [MBANK, PKO, SANTANDER]

300+ - wniosek online: jak i gdzie złożyć wniosek 300+ przez internet?

300 plus: do jakiego wieku przysługuje?

300 plus nie przysługuje dzieciom uczęszczającym do przedszkola i zerówki oraz studentom. Uczniowie szkół podstawowych, liceów czy techników mogą ubiegać się o jednorazową zapomogę.

300 plus ponownie startuje. Od kiedy wnioski?

RadioZET.pl/gov.pl/PAB