Zamknij

300 plus: ile czeka się na wypłatę? Ile trwa wydawanie decyzji? [HARMONOGRAM, TERMINY]

Paweł Żurek
04.07.2019 11:28
300 plus: ile trzeba czekać na wypłatę? Ile trwa wydawanie decyzji? [HARMONOGRAM, TERMINY]
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Ile trzeba czekać na wypłatę 300 plus? To jak długo trwa rozpatrywanie wniosków o 300 plus sprawdzają już rodzice dzieci, którym przysługuje wsparcie z programu Dobry Start. Sprawdzamy, ile trzeba czekać na wypłatę 300 plus, a także jak szybko są wydawane decyzje ws. uczestnictwa w programie Dobry Start. 

Ruszyło składanie wniosków o przyznanie 300 plus, czyli wsparcia z programu Dobry Start. Wiele osób szuka już informacji o tym, ile trzeba czekać na wypłatę i decyzję ws. 300 plus. Sprawdzamy najważniejsze informacje o 300 plus:

  • Ile czeka się na wypłatę 300 plus?
  • Ile trzeba czekać na decyzję ws. 300 plus?

300 plus: ile trzeba czekać na wypłatę? Kiedy jest wypłacane?

 To, kiedy  dostaniemy wypłatę z programu 300 plus zależy od terminu, w którym złożymy wniosek. Dokładnie tłumaczy to ministerstwo rodziny, pracy i pomocy społecznej:

- Rodziny, które w lipcu i w sierpniu złożą wniosek o świadczenie w ramach programu "Dobry start" najpóźniej do 30 września otrzymają wyprawkę szkolną w wysokości 300 złotych (czyli tzw. 300 plus - przyp.red.) - powiedziała w rozmowie z PAP minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Jak i gdzie złożyć wniosek o 300 plus? 

Ile trzeba czekać na 300 plus? Ile się czeka na wypłatę?

Jak już napisaliśmy, na 300 plus w przypadku poprawnego złożenia wniosków poczekamy do dwóch miesięcy. Ile czeka się na wypłatę 300 plus w innych przypadkach? 

  • do 30 września — jeśli prawidłowo wypełniony i kompletny wniosek złożysz w lipcu lub sierpniu,
  • do 2 miesięcy — jeśli taki wniosek złożysz później.

Jak i gdzie złożyć wniosek o 500 plus na pierwsze i kolejne dziecko?

RadioZET.pl/MPRiPS.gov.pl/PAP/PZ