300+ wniosek papierowy - od kiedy, gdzie pobrać i złożyć? [DOBRY START]

30.08.2018 10:51

Wniosek 300+ papierowy będzie można składać od początku sierpnia. Złożenie dokumentów w tym miesiącu to gwarancja otrzymania pieniędzy nie później niż do 30 września. Od kiedy dokładnie można składać, gdzie pobrać, gdzie złożyć i w jaki sposób? Poniżej znajdziecie najważniejsze informacje na temat programu "Dobry Start".

300+ wniosek papierowy - od kiedy, gdzie pobrać i złożyć? [DOBRY START] fot. PIXABAY

Program Dobry Start: 300+ wniosek papierowy - od kiedy, gdzie pobrać i gdzie złożyć? Odpowiadamy na jedne z najczęściej pojawiających się pytań i przedstawiamy wszystkie najistotniejsze informacje.

» 300+ na wyprawkę: kiedy można nie otrzymać świadczenia? [WARUNKI, ZASADY] «

300+ wniosek papierowy - od kiedy składać i gdzie pobrać? [WZÓR]

Wniosek papierowy 300+ można składać od środy, 1 sierpnia do piątku, 30 listopada. Złożenie dokumentów po tym terminie będzie jednoznaczne z utratą środków. Złożenie wniosku 300+ zarówno w lipcu, jak i w sierpniu to gwarancja otrzymania pieniędzy nie później niż do 30 września. Dokumenty, które zostaną złożone w późniejszym terminie, będą rozpatrywane maksymalnie w ciągu dwóch miesięcy. Dlatego im szybciej, tym lepiej.

Wzór wniosku 300+ można znaleźć na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej: mpips.gov.pl/DobryStart/wzor-wniosku-o-swiadczenie

Przypominamy, że wniosek o świadczenie "Dobry Start" online można składać od 1 lipca za pomocą portalu empatia oraz dzięki bankowości elektronicznej. Więcej na ten temat znajdziecie w linku poniżej.

» 300+ - wniosek online: jak i gdzie złożyć wniosek 300+ przez internet? «

Dobry Start: wniosek 300+ papierowy - gdzie złożyć i kto może to zrobić?

Wypełniony papierowy wniosek 300+ należy dostarczyć do tego samego miejsca, gdzie wnioski 500+, tj. ośrodki pomocy społecznej, urzędy miasta oraz gmin. Wniosek 300+ na wyprawkę może być złożony przez:

  • jednego z rodziców,
  • opiekuna prawnego,
  • opiekuna faktycznego dziecka,
  • rodzinę zastępczą,
  • osobę prowadzącą rodzinny dom dziecka.

Wyprawka 300+ dla dziecka przysługiwać będzie raz w roku rozpoczynającym rok szkolny dzieciom do 18. roku życia (w szczególnych przypadkach do 20. roku życia). Z kolei dzieci niepełnosprawne, które będą uczyć się w szkole, będą otrzymywać pieniądze do ukończenia 24 lat. Program "Dobry Start" nie posiada żadnego kryterium dochodowego. 

RadioZET.pl/JW

Oceń