300+ wyprawka dla dziecka: wniosek - od kiedy i gdzie złożyć? [TERMINY]

30.08.2018 10:35

Wnioski o 300+ na wyprawkę dla dziecka będzie można składać od lipca do listopada. Gdzie i jak złożyć wniosek? Odpowiadamy na jedne z najczęściej pojawiających się pytań. Przedstawiamy procedury i sprawdzamy szczegółowe terminy.

300+ wyprawka dla dziecka: wniosek - od kiedy i gdzie złożyć? [TERMINY] fot. PIXABAY

300+ wniosek. Od kiedy i gdzie złożyć wniosek na wyprawkę dla dziecka? Przedstawiamy najistotniejsze informacje i sprawdzamy dokładnie terminy.

» Wyprawka 300 plus dla uczniów - od kiedy i dla kogo wypłaty? [WARUNKI] «

300+ wyprawka dla dziecka: wniosek. Od kiedy i do kiedy złożyć? [TERMINY]

300+ na wyprawkę dla dziecka to jeden z nowych projektów zapowiedzianych przez Mateusza Morawieckiego podczas kwietniowej konwencji Prawa i Sprawiedliwości. Premier dotrzymał obietnicy i 1 czerwca podpisał rozporządzenie w tej sprawie. 300+ wyprawka dla ucznia przysługiwać będzie raz w roku rozpoczynającym rok szkolny dzieciom do 18. roku życia (w szczególnych przypadkach do 20. roku życia). Z kolei dzieci niepełnosprawne, które będą uczyć się w szkole, będą otrzymywać pieniądze do ukończenia 24 lat. Przypominamy, że program 300+ wyprawka dla dziecka nie posiada żadnego kryterium dochodowego.

» 300+ na wyprawkę: kiedy można nie otrzymać świadczenia? [WARUNKI, ZASADY] «

Do otrzymania świadczenia konieczne jest wypełnienie i złożenie specjalnego wniosku 300+. Dokumenty będzie można składać od niedzieli, 1 lipca drogą online. Z kolei wniosek 300+ w formie papierowej od środy, 1 sierpnia. O 300 plus na wyprawkę dla ucznia będzie można wnioskować do 30 listopada. Złożenie dokumentów po tym terminie będzie jednoznaczne z utratą środków.

Złożenie wniosku 300+ w lipcu lub sierpniu to gwarancja otrzymania pieniędzy nie później niż do 30 września. Dokumenty, które zostaną złożone w późniejszym terminie, będą rozpatrywane maksymalnie w ciągu dwóch miesięcy, dlatego im szybciej, tym lepiej.

» 300+ - wniosek online: jak i gdzie złożyć wniosek 300+ przez internet?

Wniosek 300+ online. Gdzie i jak złożyć? [ZASADY]

Dokumenty będzie można złożyć zarówno przez internet, jak i drogą tradycyjną, czyli papierową. Wniosek 300+ online można składać od 1 lipca za pośrednictwem strony: empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną.

Dodatkowo od 1 sierpnia będzie można złożyć wniosek 300+ na wyprawkę dla dziecka drogą tradycyjną. Dokumenty należy dostarczyć do tego samego miejsca, gdzie wnioski 500+, tj. ośrodki pomocy społecznej, urzędy miasta oraz gmin. Wniosek 300+ na wyprawkę może być złożony przez: jednego z rodziców, opiekuna prawnego, opiekuna faktycznego dziecka, rodziny zastępczej lub osoby prowadzącej rodzinny dom dziecka.

» Emerytura za urodzenie 4 dzieci: od kiedy, ile, dla kogo? «

» Mama plus: premia za szybkie urodzenie drugiego dziecka - ile, dla kogo, od kiedy? «

RadioZET.pl/JW

Oceń