Zamknij

300 zł na wyprawkę szkolną - WNIOSEK: kiedy i gdzie złożyć online? [TERMINY]

Jolanta Waligóra
01.07.2019 11:34
300 zł na wyprawkę szkolną - WNIOSEK: kiedy i gdzie złożyć online? [TERMINY]
fot. PIXABAY

Wnioski o 300+ na wyprawkę dla dziecka będzie można składać od lipca do listopada. Gdzie i jak złożyć wniosek? Odpowiadamy na jedne z najczęściej pojawiających się pytań. Przedstawiamy procedury i sprawdzamy szczegółowe terminy.

300+ na wyprawkę szkolną: WNIOSEK online. Od kiedy i gdzie złożyć wniosek na wyprawkę dla dziecka? Co warto wiedzieć na ten temat? Przedstawiamy najistotniejsze informacje i sprawdzamy, jak złożyć wniosek 300 zł na wyprawkę szkolną.

Wyprawka 300 plus dla uczniów - od kiedy i dla kogo wypłaty? [WARUNKI]

300+ na wyprawkę szkolną - WNIOSEK. Od kiedy i do kiedy złożyć online 2019? [TERMINY]

300+ na wyprawkę dla dziecka to jeden z nowych projektów zapowiedzianych przez Mateusza Morawieckiego podczas kwietniowej konwencji Prawa i Sprawiedliwości, która miała miejsce w 2018 roku. Premier dotrzymał obietnicy i 1 czerwca ubiegłego roku podpisał rozporządzenie w tej sprawie. 300+ wyprawka dla ucznia przysługiwać będzie raz w roku rozpoczynającym rok szkolny dzieciom do 18. roku życia (w szczególnych przypadkach do 20. roku życia). Z kolei dzieci niepełnosprawne, które będą uczyć się w szkole, będą otrzymywać pieniądze do ukończenia 24 lat. Przypominamy, że program 300+ wyprawka dla dziecka nie posiada żadnego kryterium dochodowego.

300+ na wyprawkę: kiedy można nie otrzymać świadczenia? [WARUNKI, ZASADY]

Do otrzymania świadczenia konieczne jest wypełnienie i złożenie specjalnego wniosku 300+. Dokumenty będzie można składać od poniedziałku, 1 lipca 2019 roku drogą online. Z kolei wniosek 300 zł na wyprawkę szkolną w formie papierowej od czwartku, 1 sierpnia. O 300 plus na wyprawkę dla ucznia będzie można wnioskować do 30 listopada. Złożenie dokumentów po tym terminie będzie jednoznaczne z utratą środków.

Złożenie wniosku 300 plus na wyprawkę w lipcu lub sierpniu to gwarancja otrzymania pieniędzy nie później niż do 30 września. Dokumenty, które zostaną złożone w późniejszym terminie, będą rozpatrywane maksymalnie w ciągu dwóch miesięcy, dlatego im szybciej, tym lepiej.

500 plus na pierwsze dziecko - WNIOSEK. Kiedy, gdzie i jak złożyć go online?

Wniosek 300+ ONLINE. Gdzie i jak złożyć? [ZASADY]

Dokumenty będzie można złożyć zarówno przez internet, jak i drogą tradycyjną, czyli papierową. Wniosek 300+ online można składać od 1 lipca za pośrednictwem strony: empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną.

Dodatkowo od 1 sierpnia będzie można złożyć wniosek 300+ na wyprawkę dla dziecka drogą tradycyjną. Dokumenty należy dostarczyć do tego samego miejsca, gdzie wnioski 500+, tj. ośrodki pomocy społecznej, urzędy miasta oraz gmin. Wniosek 300+ na wyprawkę może być złożony przez: jednego z rodziców, opiekuna prawnego, opiekuna faktycznego dziecka, rodziny zastępczej lub osoby prowadzącej rodzinny dom dziecka.

500 plus na pierwsze dziecko - kiedy wypłata świadczeń pieniężnych? [TERMINY]

RadioZET.pl/JW