Zamknij

31 maja 2020 - sklepy otwarte w niedzielę czy zamknięte? [BIEDRONKA, LIDL, TESCO, ŻABKA]

Jolanta Waligóra
29.05.2020 14:25
31 maja 2020 - sklepy otwarte w niedzielę czy zamknięte? [BIEDRONKA, LIDL, TESCO, ŻABKA]
fot. SHUTTERSTOCK

Czy w niedzielę 31 maja 2020 sklepy są otwarte? W 2020 roku pojawiło się jeszcze więcej ograniczeń w handlu - sklepy czynne w niedzielę będą tylko siedem razy w roku. Sprawdzamy zatem, czy 31 maja 2020 jest niedziela handlowa oraz gdzie w ten dzień będzie można udać się na zakupy. 

31 maja 2020 - niedziela handlowa czy nie? Sklepy otwarte w niedzielę 31.05.2020 czy zamknięte? Czy w ostatnią niedzielę miesiąca czynne będą supermarkety i galerie handlowe? Przedstawiamy szczegółowe informacje, sprawdzamy, gdzie w najbliższy weekend będzie można zrobić zakupy i czy sklepy 31 maja 2020 są otwarte oraz w jakich godzinach.

31 maja 2020 - niedziela handlowa czy nie? 

Informacji na temat tego, czy 31 maja 2020 sklepy są otwarte, tradycyjnie przed weekendem poszukuje wiele osób. Dla wszystkich, którzy w ostatnią niedzielę miesiąca planowali zrobić większe zakupy spożywcze, nie mamy dobrych wiadomości - 31 maja 2020 jest niedziela niehandlowa. Oznacza to, że w ten dzień nieczynne będą zarówno większe supermarkety takie jak Biedronka, Lidl, Auchan, Tesco, Kaufland czy Carrefour, jak i niektóre mniejsze sklepy.

Zakupy online - gdzie i jak zrobić zakupy spożywcze przez internet? [LISTA SKLEPÓW]

Przypominamy, że w 2020 roku wprowadzone zostały jeszcze większe ograniczenia w handlu. W 2020 niedziele handlowe wypadać będą tylko siedem razy w roku, a w pozostałe niedziele natomiast obowiązywać będzie zakaz handlu. Niedziele handlowe w maju 2020 roku nie wypadną ani razu. Oznacza to, że we wszystkie niedziele w tym miesiącu obowiązywać będzie zakaz handlu.

Niedziele handlowe - MAJ 2020. Kiedy sklepy są otwarte w niedzielę w maju 2020? [KALENDARZ]

Sklepy otwarte w niedzielę 31 maja 2020 - Żabka, Globi, Freshmarket, Carrefour Express

Jak już wspominaliśmy, sklepy 31 maja 2020 będą zamknięte. Nie oznacza to jednak, że w ten dzień nieczynne będą wszystkie placówki. W niedzielę niehandlową otwarte mogą być m.in.: sklepiki osiedlowe, Żabki, Lewiatany, Freshmarkety oraz sklepy sieci Globi. W tej sytuacji decyzję dotyczącą otwarcia sklepu podejmuje właściciel lub ajent sklepu. Informacja o otwarciu w niedzielę zazwyczaj jest na kilka dni wcześniej wywieszana na drzwiach lokalu. W przeciwnym wypadku warto zapytać o godziny otwarcia sprzedawcy.

Dodatkowo ustawa o zakazie handlu w niedzielę przewiduje kilkanaście wyjątków. W niedzielę niehandlową otwarte mogą być m.in. lodziarnie, cukiernie, piekarnie, sklepy z pamiątkami czy kwiaciarnie. Czynne mogą być także placówki pocztowe oraz sklepy na dworcach (w zakresie bezpośredniej obsługi podróżnych).

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę zaczęła obowiązywać z początkiem marca 2018 roku. Zgodnie z nowymi zapisami w 2018 roku tylko pierwsza i ostatnia niedziela w miesiącu ze wszystkich były dniami handlowymi. W kolejnych latach pojawią się kolejne ograniczenia. Od 2020 roku handel będzie obowiązywał tylko w dwie niedziele handlowe przed świętami Bożego Narodzenia, w jedną przed Wielkanocą i dodatkowo w cztery ostatnie niedziele: stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia (chyba że w tych dniach wypada święto wolne od pracy, co może zdarzyć się np. w kwietniu w przypadku Wielkanocy). 

Niedziele handlowe 2020 - KALENDARZ: kiedy sklepy będą czynne w niedzielę? [TERMINARZ]

Zagłosuj

Popierasz ustawę o zakazie handlu w niedzielę?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/JW