Zamknij

365 dni: KSIĄŻKA, FILM - jak się kończy pierwsza część? [STRESZCZENIE, SPOILERY]

Karolina Piotrowska
14.02.2020 09:46
365 dni: KSIĄŻKA, FILM - jak się kończy pierwsza część? [STRESZCZENIE, SPOILERY]
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER / East News

Przed pójściem do kina na ekranizację powieści Blanki Lipińskiej "365 dni" lub po jej obejrzeniu wiele osób może zastanawiać się, czy zakończenie filmu jest takie samo jak w oryginale. W poniższym tekście zamieszczamy krótkie streszczenie i wyjaśnienie, jak kończy się książka "365 dni", a także informacje o zakończeniu filmu. UWAGA! Artykuł zawiera spoilery.

365 dni: KSIĄŻKA, FILM - jak się kończy pierwsza część? Streszczenie, spoilery i krótkie wyjaśnienie, jak kończy się książka "365 dni" i jakie jest zakończenie filmu o tym samym tytule, zamieściliśmy w poniższym artykule.

365 dni - czy jest scena po napisach na zakończenie i jak kończy się film?

365 dni: KSIĄŻKA - jak się kończy pierwsza część powieści? [STRESZCZENIE, SPOILERY]

UWAGA! Ostrzegamy tych, którzy jeszcze nie czytali powieści Blanki Lipińskiej i planują to zrobić lub wybrać się na film - w poniższym tekście znajdują się spoilery i streszczenie książki "365 dni", a dokładniej jej zakończenia oraz krótki opis tego, jak kończy się film "365 dni".

365 dni - kto zagra Nacho w filmie? Typy fanów, propozycje i SONDA

Krótkie streszczenie książki "365 dni" Blanki Lipińskiej brzmi następująco:

Laura wraz ze swoim chłopakiem Martinem i dwójką przyjaciół, wyjeżdżają na wakacje na Sycylię. Drugiego dnia pobytu - w swoje dwudzieste dziewiąte urodziny, dziewczyna zostaje porwana. Porywaczem okazuje się głowa sycylijskiej rodziny mafijnej, szalenie przystojny, młody Don - Massimo Toricelli. Mężczyzna kilka lat wcześniej przeżył zamach na swoje życie. Postrzelony kilka razy prawie umarł - a kiedy jego serce przestało bić, przed oczami zobaczył dziewczynę, a dokładnie Laurę Biel. Gdy przywrócono go do życia, obiecał sobie, że odnajdzie kobietę, którą zobaczył.

Massimo daje dziewczynie 365 dni na to, by go pokochała i została z nim.

Jest to jednocześnie oficjalny opis książki, który pochodzi z wydawnictwa. Wiele osób poszukuje jednak bardziej szczegółowych informacji, aby na przykład przypomnieć sobie fabułę przed obejrzeniem filmu. Poniżej wyjaśniamy w krótkim opisie, jak kończy się książka "365 dni".

365 dni - PIOSENKI Z FILMU: z początku, z klubu, na zakończenie i tytuły innych utworów [PLAYLISTA]

Pod koniec książki "365 dni" Blanki Lipińskiej Laura i Massimo zaręczają się. Okazuje się, że główna bohaterka jest w ciąży, a para spodziewa się dziecka. Laura na początku chce ukryć ten fakt przed narzeczonym.

Do dziewczyny na Sycylię przylatuje jej przyjaciółka, Olga. Laura zwierza jej się, że jest w ciąży. Olga namawia ją, żeby powiedziała o tym fakcie Massimo. Ostatecznie jednak dziewczyny ukrywają ten fakt przed mężczyzną.

Zaczyna się planowanie ślubu Laury i Massimo. W ostatnim rozdziale główna bohaterka wraz ze swoją przyjaciółką wybierają się do luksusowego spa, jednak bez ochrony. Okazuje się, że zaczyna śledzić je czarny SUV i próbuje zepchnąć ich auto z drogi. Na początku wydaje im się, że to ich własna ochrona próbuje spowodować wypadek. Domenico ostrzega dziewczyny przed zagrożeniem i ostatecznie udaje im się uciec.

Następnego dnia Massimo przyjeżdża do Laury, przeprasza ukochaną, że ją zawiódł i przyznaje, ze dziewczyna nie zasługuje na niego. Ostatni rozdział kończy się zdaniem:

–  K...,  nie wierzę!  – krzyknęłam,  pod­biegając do  niego. – Teraz cię takie myśli naszły? Po prawie trzech miesiącach, po oświadczynach i po tym, jak zrobiłeś mi dziecko?!

W ten sposób kończy się książka "365 dni". Powieść ukazała się w 2018 roku. Autorka wydała jeszcze dwie kolejne części, czyli "Ten dzień" oraz "Kolejne 365 dni".

365 dni: pdf online jest dostępny? Czy książkę Blanki Lipińskiej można znaleźć w sieci?

Jak kończy się film 365 dni i czy zakończenie różni się od książki?

Film "365 dni" i jego zakończenie nieznacznie różni się od książki.

W filmie Laura również dowiaduje się, ze jest w ciąży, ale ukrywa ten fakt przed narzeczonym. Para planuje ślub i wspólnie postanawia, że uroczystość odbędzie się we Włoszech. Dziewczyna nie może zaprosić swoich rodziców, ponieważ odkryliby oni, ze Massimo jest gangsterem. Laura chciałaby, żeby na ślubie pojawiła się przynajmniej jej najlepsza przyjaciółka Olga. Massimo zgadza się, aby to ona została druhną.

Olga przylatuje na Sycylię, a Laura zwierza się przyjaciółce, że jest w ciąży. Ta namawia ją, aby wyznała Massimo sekret, jednak ostatecznie ukrywają ten fakt.

Laura dzwoni do Massimo. Dziewczyna przekonuje go, że dziś po kolacji muszą ze sobą porozmawiać. W tym czasie przyjaciółki jadą razem samochodem, a doradca Massimo odbiera telefon z ostrzeżeniem. Ktoś chce zabić Laurę, jednak nie wiadomo kto i dlaczego chce to zrobić. Mężczyzna dopytuje, czy to prawda, a informator potwierdza ten fakt. Jednocześnie chce jak najszybciej przekazać tę informację swojemu szefowi. Nie może się jednak do niego dodzwonić, ponieważ Massimo i Laura wciąż rozmawiają ze sobą przez telefon. 

Doradca jedzie do swojego szefa, a w tym czasie nagle urywa się zasięg w rozmowie Laury i Massimo.

Doradca patrzy na Massimo. Mężczyzna wie już, że coś stało się Laurze i ma łzy w oczach.

Ukazana jest również scena, gdy na trasie auta Laury pojawia się policja. W taki sposób kończy się film "365 dni".

365 dni - ONLINE. Gdzie obejrzeć cały film 365 dni w internecie za darmo?

Premiera filmu "365 dni" odbyła się 7 lutego 2020 roku. W obsadzie pojawią się m.in. Anna Maria Sieklucka (jako Laura), Michele Morrone (Massimo), Magdalena Lamparska (Olga), Natalia Janoszek (Karolina), Natasza Urbańska (Anna).

365 dni - OBSADA: kto zagra w ekranizacji powieści Blanki Lipińskiej? [AKTORZY]

RadioZET.pl/KP