Zamknij

4 czerwca 2021 - wolne od pracy i szkoły w piątek, dzień po Bożym Ciele?

02.06.2021 15:16
4 czerwca 2021 - wolne od pracy i szkoły w piątek, dzień po Bożym Ciele?
fot. SHUTTERSTOCK

Czy 4 czerwca 2021 jest dzień wolny? Temat ten poruszany jest zarówno przez osoby pracujące, jak i uczniów, którzy nie do końca wiedzą, czy tego dnia odbywają się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach. Szczegóły dotyczące tego, czy jest wolne 4 czerwca 2021 dzień po Bożym Ciele, można znaleźć poniżej.

4 czerwca 2021 - dzień wolny? Czy w piątek jest wolne od pracy? Czy dzień po Bożym Ciele odbywają się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania oraz sprawdzamy, czy 4 czerwca 2021 jest wolne w szkole i od pracy.

4 czerwca 2021 - wolne od pracy dzień po Bożym Ciele?

Wiele osób szuka w sieci informacji na temat tego, czy 4 czerwca 2021 jest dzień wolny. Temat ten poruszany jest przede wszystkim przez osoby pracujące. Nie wszyscy w końcu wiedzą, czy piątek po Bożym Ciele jest normalnym dniem roboczym.

Dla wszystkich, którzy w tym terminie liczyli na przysłowiową labę, nie mamy dobrych wiadomości - 4 czerwca 2021 nie jest wolne. Oznacza to, że tego dnia otwarte będą supermarkety, galerie handlowe, urzędy, placówki pocztowe, punkty usługowo-handlowe itp.

Boże Ciało 2021 - kiedy jest i czy to dzień wolny od pracy oraz szkoły? [DATA]

Choć - jak już wspominaliśmy - dzień po Bożym Ciele 2021, czyli piątek 4 czerwca nie jest dniem ustawowo wolnym, to tego dnia pracodawcy przychylniej patrzą na wnioski urlopowe pracowników lub przyzwalają - o ile jest taka możliwość - na pracę zdalną. Jeśli zatem weźmiemy wolne 4 czerwca, to będziemy mogli cieszyć się aż z czterech dni wolnych (od czwartku do niedzieli).

Długi weekend czerwcowy 2021 - kiedy jest Boże Ciało i wolne w czerwcu? [DATA]

Wolne 4 czerwca 2021 w szkole czy też nie?

Inaczej sytuacja przedstawia się, jeśli chodzi o wolne 4 czerwca 2021 od szkoły. Choć nie jest to dzień ustawowo wolny, to zdecydowana większość uczniów tego dnia zwolniona będzie z zajęć lekcyjnych. Wszystko oczywiście zależy od indywidualnych ustaleń dyrektora placówki.

Warto zatem odpowiednio wcześniej zapytać wychowawcę o ewentualny dzień wolny 4 czerwca 2021 w szkole.

Dni wolne od szkoły 2020/2021 - kiedy ferie i przerwa świąteczna? [KALENDARZ SZKOLNY]

RadioZET.pl