Zamknij

4 lipca USA - co to za święto, jaka jest jego historia i jak się je obchodzi?

Jolanta Waligóra
04.07.2019 15:13
4 lipca USA - co to za święto, jaka jest jego historia i jak się je obchodzi?
fot. PIXABAY

4 lipca przypada jedno z najważniejszych świąt w USA, czyli Dzień Niepodległości, z ang. Independence Day. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy - w tym terminie odbywają się liczne parady, koncerty czy festyny. Szczegółowe informacje o 4 lipca w USA zamieszczamy poniżej.

4 lipca USA - co to za święto? Jak się je obchodzi? Jaka jest jego historia? Co wiadomo na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegóły i sprawdzamy informacje o 4 lipca w USA.

4 lipca USA - co to za święto i jak się je obchodzi?

Jakie święto jest 4 lipca w USA? Informacji na ten temat rokrocznie nawet na kilka dni przed 4 lipca poszukuje wiele osób. Tego dnia przypada jedno z najważniejszych świąt państwowych w Stanach Zjednoczonych, mianowicie Dzień Niepodległości, z angielskiego Independence Day. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy.

Obchody 4 lipca w USA są bardzo huczne. Tego dnia odbywają się liczne parady, koncerty i festyny. Tradycją 4 lipca stało się także organizowanie przemówień o tematyce patriotycznej, które wygłaszane są przez polityków oraz urzędników państwowych. Wieczorem natomiast, gdy zrobi się ciemno, odbywają się pokazy sztucznych ogni. 4 lipca w całych Stanach Zjednoczonych mają miejsce również uroczystości nadania obywatelstwa tysiącom imigrantów. Większość Amerykanów spędza Święto Niepodległości za miastem na spotkaniach z rodziną, przyjaciółmi i na wspólnym grillowaniu. 

Historia 4 lipca w USA - co warto wiedzieć o Dniu Niepodległości?

Dzień Niepodległości w USA rokrocznie obchodzi się 4 lipca, czyli w rocznicę ogłoszenia Deklaracji niepodległości Stanów Zjednoczonych od Wielkiej Brytanii, co miało miejsce w 1776 roku.

Warto wspomnieć, że Święto Niepodległości nieoficjalnie obchodzono już od 1777 roki, ale dopiero w 1870 Kongres Stanów Zjednoczonych oficjalnie ustanowił 4 lipca w USA dniem wolnym od pracy bez wynagrodzenia dla urzędników federalnych. W 1931 roku natomiast zmieniono prawo i przyznano im wynagrodzenia za dzień wolny od pracy.

RadioZET.pl/JW