Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

500+ dla emerytów: warunki i zasady nowego świadczenia dla seniorów

11.09.2017 10:47

500 plus dla emerytów rencistów to nowy pomysł na rządowy program wsparcia finansowego. Kogo tym razem obejmie świadczenie 500 zł i jakie będą zasady przyznawania? Sprawdzamy informacje na temat 500+ dla emerytów i rencistów od 2018 roku.

500+ dla emerytów: warunki i zasady nowego świadczenia dla seniorów fot. pixabay.com

500 plus dla emerytów i rencistów - warunki i zasady przyznawania. Kogo obejmie nowe świadczenie? Sprawdzamy, co do tej pory wiadomo o warunkach 500+ dla seniorów.

Zagłosuj

Czy uważasz, że 500+ dla emerytów to dobry pomysł?

Warunki 500+ dla emerytów i rencistów - kto dostanie pieniądze?

Na razie nieoficjalnie mówi się, że warunkiem przyznawania 500+ dla emerytów i rencistów ma być kryterium dochodowe. Projekt ustawy jest w trakcie tworzenia, wciąż jednak nie jest pewne, czy świadczenie otrzymają wszyscy emeryci. Prawdopodobnie 500 plus dostaną osoby otrzymujące emeryturę od minimalnej do 2 tysięcy złotych. Brane są pod uwagę także kwoty w wysokości 300 zł i 400 zł.

500 plus dla seniorów - zasady przyznawania

Zasady wypłacania 500 zł dla emerytów i rencistów w tej chwili nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone. Najprawdopodobniej będzie to jednorazowe świadczenie wypłacane na przełomie października i listopada każdego roku, a nie co miesiąc tak jak w przypadku programu "Rodzina 500 plus".

500+ dla emerytów i rencistów to propozycja nowego rządowego programu. Choć nadal nie wiadomo, kiedy "500 plus dla emerytów" wejdzie w życie, projekt programu jest w trakcie tworzenia i w tej chwili mówi się, że wypłacanie świadczenia ma nastąpić już w 2018 roku. W tej chwili pozostaje nam czekać na oficjalne opublikowanie szczegółów i warunków przyznawania 500 zł dla seniorów.

RadioZET.pl/KP

Oceń