Zamknij

500 plus na pierwsze dziecko - WNIOSEK. Kiedy, gdzie i jak złożyć go online?

Jolanta Waligóra
18.07.2019 13:08
500 plus na pierwsze dziecko - WNIOSEK. Kiedy, gdzie i jak złożyć wniosek online?
fot. PIXABAY

Wniosek 500 plus na pierwsze dziecko będzie można składać już niebawem. Można to zrobić na kilka sposobów, tj. w gminie, listowanie lub - co wiele osób uważa za najdogodniejszą opcję - przez internet. Sprawdzamy, gdzie złożyć wniosek 500+ na pierwsze dziecko online i nie tylko i jak to zrobić.

500+ na pierwsze dziecko - WNIOSEK: online i w gminie. Od kiedy można składać? Gdzie i jak to zrobić przez internet, a jak w urzędzie? Jakie dokumenty są wymagane? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, co należy wiedzieć o wniosku 500 plus na pierwsze dziecko.

500 plus na pierwsze dziecko - WNIOSEK: gdzie i jak złożyć ONLINE?

Wniosek 500 plus na pierwsze dziecko można złożyć na kilka sposobów - w gminie, w której mieszkamy, listownie za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz przez internet. Jeśli zdecydujemy się na złożenie wniosku 500+ na pierwsze dziecko online, to można to zrobić poprzez bankowość elektroniczną, Platformę Usług Elektronicznych ZUS oraz za pośrednictwem portalu Emp@tia.

500 plus na pierwsze dziecko - kiedy wypłata świadczeń pieniężnych? [TERMINY]

My zajmiemy się opisaniem trzeciego sposobu. Na początku należy zalogować się na stronę (jeśli mamy już konto) lub zarejestrować się (jeśli nie posiadamy konta) poprzez Profil Zaufany albo podpis kwalifikowany. Po zalogowaniu się wybieramy wniosek, który chcemy złożyć - w tym wypadku "Świadczenie wychowawcze. (Program "Rodzina 500+")". Warto przygotować sobie wcześniej swoje dane oraz dane naszego dziecka, na które będziemy wnioskować o świadczenie wychowawcze. 

500+ na pierwsze dziecko - kryteria, warunki, zasady. Jakie zmiany od lipca 2019?

Następnym krokiem przy składaniu wniosku 500 plus na pierwsze dziecko online jest podanie nazwy miejscowości, w której znajduje się nasz urząd. Później system sam kierować nas będzie do następnych etapów. Powyżej można znaleźć krótki filmik instruktażowy, jak i gdzie złożyć wniosek 500+ na pierwsze dziecko online.

500 plus. Jak złożyć wniosek? Tłumaczy wiceminister rodziny

Wniosek 500+ na pierwsze dziecko - kiedy online, a kiedy drogą tradycyjną?

Wiele osób szuka także w sieci informacji na temat tego, kiedy wniosek 500 plus na pierwsze dziecko można składać zarówno drogą tradycyjną, jak i przez internet. Jeśli chodzi o składanie wniosków online, to można to zrobić już od poniedziałku, 1 lipca 2019 roku. Z kolei wnioski w gminie i listownie przyjmowane będą od czwartku, 1 sierpnia 2019 roku.

Warto pamiętać, że data złożenia wniosku wpływa na termin wypłat 500 plus na pierwsze dziecko - naturalnie im szybciej przekażemy wniosek, tym świadczenia pieniężne otrzymamy szybciej.

Zagłosuj

Uważasz, że projekt 500 plus na pierwsze dziecko to dobry pomysł?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/JW