Zamknij

500+ dla emerytów i rencistów - od kiedy będzie nowe świadczenie?

Redakcja
08.09.2017 17:30
500+ dla emerytów i rencistów - od kiedy będzie nowe świadczenie?
fot. pixabay.com

500 plus dla emerytów - od kiedy zaczną się wypłaty? Nowy pomysł na rządowy program wsparcia finansowego tym razem obejmie emerytów i rencistów. Sprawdzamy, co wiadomo o świadczeniu na ten moment i od kiedy zaczną się wypłaty 500+ dla seniora.

500+ dla emerytów i rencistów - od kiedy się zacznie i kto dostanie wypłatę świadczenia? Sprawdzamy, co wiadomo o nowym pomyśle rządowego programu 500 plus dla seniorów.

Od kiedy "500 plus dla emerytów" wejdzie w życie?

W internecie pojawiają się pierwsze informacje i domysły na temat świadczenia 500+ dla emerytów i rencistów. Od kiedy pojawiło się tzw. "500+ na dziecko" bardzo dużo mówiło się o potrzebie wprowadzenia wsparcia dla seniorów. 500 plus dla emerytów miałoby wejść w życie w drugiej połowie 2018 roku.

Zobacz także

500+ dla emerytów i rencistów - od kiedy zaczną się wypłaty i kto je dostanie?

Na razie nie wiadomo, jakie będą warunki przyznawania 500+ dla emerytów i rencistów i czy będzie obowiązywało kryterium dochodowe. Świadczenie miałoby być wypłacane raz w roku, a nie co miesiąc jak w przypadku programu "Rodzina 500+".

Zobacz także

Choć nadal nie wiadomo, kiedy "500 plus dla emerytów" wejdzie w życie, program jest już w trakcie tworzenia. Poprzedni projekt rządowy "Rodzina 500 plus" objął głównie rodziny wielopokoleniowe. Świadczenie wypłacane jest na drugie i kolejne dziecko w rodzinie do momentu ukończenia przez nie 18. roku życia. W przypadku rodzin o niskich dochodach, pieniądze można otrzymać także na pierwsze dziecko. Wówczas musi zostać spełnione kryterium dochodowe.

RadioZET.pl/KP