Zamknij

500 plus - kiedy wypłata pieniędzy z wyrównaniem? [500+ WYPŁATY]

Redakcja
30.10.2017 11:30
500 plus - kiedy wypłata pieniędzy z wyrównaniem? [500+ WYPŁATY]
fot. pixabay.com

Kiedy wypłata 500+ i jaki jest termin wypłat pieniędzy z wyrównaniem? 1 października 2017 roku rozpoczął się nowy okres świadczeniowy. Oznacza to, że jeśli rodzice nadal chcą otrzymywać pieniądze na dziecko z programu 500 plus, muszą ponownie złożyć wniosek.

500+ - kiedy wypłata pieniędzy z wyrównaniem? Termin wypłat 500 plus dla osób, które nie zdążyły złożyć wniosku do końca września, może wypaść nawet dopiero w grudniu. Sprawdzamy szczegóły.

Rodzina 500 plus - wypłaty pieniędzy [TERMIN]

Wniosek 500+ na nowy okres świadczeniowy można było składać bezpłatnie już od 1 sierpnia 2017 roku. Aby otrzymać wypłatę pieniędzy z 500 plus już od października, wniosek należało złożyć do końca sierpnia 2017. W przypadku złożenia wniosku na nowy okres zasiłkowy w kolejnych miesiącach, świadczenie będzie przyznawane od miesiąca, w którym rodzic złoży wniosek, a wypłaty przyznanego świadczenia realizowane będą co miesiąc na bieżąco.

Zobacz także

Kiedy wypłata pieniędzy 500 plus z wyrównaniem?

Mamy dobrą informację dla rodziców i opiekunów, którzy nie zdążyli złożyć wniosku do tej pory i martwią się, kiedy wypłata 500+ z wyrównaniem zostanie wypłacona i czy mają jeszcze szanse na pieniądze za październik. Jeśli dokumenty i wniosek 500+ zostanie prawidłowo wypełniony i dostarczony do odpowiedniej placówki w październiku, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej gwarantuje, że świadczenie będzie wypłacone do końca grudnia z wyrównaniem za październik i listopad. Jeśli jednak wniosek zostanie złożony później niż w październiku, świadczenie będzie wypłacone od miesiąca złożenia wniosku, bez wyrównania za wcześniejsze miesiące.

Zagłosuj

Czy korzystasz z programu Rodzina 500 plus?

Liczba głosów:

Przypominamy, że wniosek 500+ można złożyć w gminie, w której mieszkamy, listownie za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz przez Internet. Jak złożyć wniosek o 500 plus przez internet? E-wniosek o świadczenie wychowawcze można złożyć za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl, Profilu Zaufanego, PUE ZUS oraz bankowości elektronicznej.

Zobacz także

RadioZET.pl/KP