Zamknij

500 plus na krowę - o co chodzi, od kiedy wypłaty dla rolników i dla kogo? [ZASADY]

Jolanta Waligóra
28.05.2019 15:20
500 plus na krowę - o co chodzi i od kiedy "piątka PiS" dla rolników? [ZASADY]
fot. Jan KUCHARZYK/East News

O co chodzi w 500+ na krowę? W sobotę, 6 kwietnia odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości, poświęcona m.in. tematowi polskiego rolnictwa. Wśród zapowiedzi prezesa PiS pojawiły się dodatki pieniężne dla rolników - 500 plus na krowę i 100 złotych na tucznika. Szczegółowe informacje o "piątce PiS" dla rolników można znaleźć poniżej.

500 plus na krowę i 100 złotych na tucznika - od kiedy? O co chodzi w "piątce PiS" dla rolników? Jakie są kryteria i wymagania? Jakie zasady? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegóły i sprawdzamy najważniejsze informacje na temat 500+ na krowę.

500 plus na krowę - o co chodzi w "piątce PiS" dla rolników i dla kogo? [ZASADY]

Informacji na temat tego, o co chodzi w 500+ na krowę, po sobotniej konwencji PiS szuka wiele osób. 6 kwietnia 2019 odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości, gdzie głównymi tematami były mniejsze miejscowości oraz polskie rolnictwo. Udział wzięli prezes PiS Jarosław Kaczyński, jak i premier Polski Mateusz Morawiecki. 

Wśród przedstawionych podczas konwencji propozycji PiS było wsparcie dla lokalnych hodowców zwierząt, którzy stosują samodzielnie produkowaną paszę i zapewniają zwierzętom dobrostan. Takie gospodarstwa miałyby otrzymać najmniej 100 złotych od jednego tucznika i 500 zł od jednej krowy. Prezes PiS dodał, że kwota ta może być wyższa. 

Jarosław Kaczyński powiedział, że dla rządu Prawa i Sprawiedliwości szczególnie ważna jest, sprawa wsparcia tych gospodarstw rolnych, które będą po pierwsze hodowały zwierzęta, które tu się rodzą, czyli z własnego chowu, hodowały w oparciu o własną pasze, zapewniały zwierzętom tzw. dobrostan i w zamian za to otrzymywały bardzo poważne wsparcie. 

Kaczyński przebija wszystkich: 500 plus na każdą krowę i 100 zł na tucznika

Od kiedy 500+ na krowę?

Wiele osób szuka także w sieci informacji na temat tego, od kiedy 500 plus na krowę. Zbigniew Kuźmiuk na Twitterze wyjawił, że dodatki pieniężne dla rolników mogą zostać uruchomione od 2021 roku. To będą środki z II filara WPR (to będzie program unijny) - wyjaśnił. Dodatki te nie mają zatem pochodzić z budżetu państwa.

500 plus na każdą krowę. Wiadomo skąd PiS zamierza wziąć pieniądze na realizację obietnic

Zagłosuj

Uważasz, że 500+ na krowę to dobry pomysł?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/JW