Zamknij

500 plus na pierwsze dziecko - DATA: od kiedy można składać wnioski? [HARMONOGRAM]

Paweł Żurek
01.07.2019 08:59
Od kiedy można składać wniosek o 500 plus na pierwsze dziecko?
fot. Shutterstock

Od kiedy można składać wnioski 500 plus na pierwsze dziecko? Po tym, jak partia rządząca ogłosiła założenia tzw. piątki PiS, a wśród nich dofinansowania na pierwszą pociechę, wielu rodziców szuka już informacji na ten temat. U nas dowiecie się jak wygląda harmonogram składania wniosków o 500 plus na pierwsze dziecko, a także od kiedy dokładnie można już aplikować o wsparcie.

Od kiedy można składać wnioski 500 plus na pierwsze dziecko?  Sprawdzamy co wiadomo o programie, który jest częścią piątki PiS, czyli pakietu obietnic socjalnych zapowiedzianych przez partię rządzącą. U nas znajdziecie najważniejsze informacje dotyczące tego, kiedy składać wnioski o 500 plus na pierwsze dziecko.

>> 500+ na pierwsze dziecko: jakie zmiany i warunki od lipca 2019? [ZASADY, DOCHODY]

Od kiedy można składać wnioski 500 plus na pierwsze dziecko? [DATA]

Wnioski o 500 plus na pierwsze dziecko można składać od 1 lipca 2019 za pośrednictwem internetu, a od 1 sierpnia 2019 w wersji papierowej.

>> 500 plus na pierwsze dziecko - kiedy wypłata świadczeń pieniężnych? [TERMINY]

- Samorząd będzie miał trzy miesiące na wydanie decyzji, ale świadczenie wypłacone zostanie z wyrównaniem od 1 lipca – poinformowała Elżbieta Rafalska, minister pracy i polityki społecznej.

>> 500 plus na pierwsze dziecko - WNIOSEK. Kiedy, gdzie i jak złożyć wniosek online?

Minister Rafalska dodała też, że razem z przyznaniem 500 plus na pierwsze dziecko znika kryterium dochodowe, przez które program wcześniej obejmował tylko niektóre rodziny. Z programu 500 plus na pierwsze dziecko ma skorzystać 6,8 mln dzieci.

>> 500+ na dziecko - do jakiego wieku przysługuje? [INFORMACJE]

Zagłosuj

Skorzystasz z programu 500 plus na pierwsze dziecko?

Liczba głosów:

Wnioski o 500 plus na pierwsze dziecko - ONLINE, HARMONOGRAM

Wnioski o 500 plus na pierwsze dziecko będzie można złożyć online. Wystarczy wejść na odpowiedni dział Ministerstwa Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej - (LINK), poświęcony programowi 500 plus.  Wniosek o 500 plus na pierwsze dziecko można też złożyć w gminie, w której mieszkamy, listownie za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz przez Internet. 
E-wniosek o 500 plus na pierwsze dziecko można złożyć za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS oraz bankowości elektronicznej. 

Trzynastka dla emerytów 2019 - od kiedy, dla kogo i ile? [KWOTA, WARUNKI] 

RadioZET.pl/PZ