Zamknij

6 stycznia 2021 - wolne od pracy i lekcji zdalnych czy nie? [ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI]

05.01.2021 13:34
6 stycznia 2021 - dzień wolny od pracy i lekcji zdalnych czy nie? [ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI]
fot. SHUTTERSTOCK

Czy 6 stycznia 2021 jest wolne? Informacji na ten temat szukają zarówno osoby pracujące, jak i uczniowie, którzy zastanawiają się, czy w tym terminie odbywają się lekcje zdalne. Szczegóły dotyczące tego, czy 6 stycznia 2021 jest dzień wolny, można znaleźć poniżej.

6 stycznia 2021 - wolne od pracy w Święto Trzech Króli? Czy w środę odbywać się będą lekcje zdalne? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy, czy 6 stycznia 2021 jest dzień wolny.

6 stycznia 2021 - wolne od pracy w Święto Trzech Króli?

Informacje na temat tego, czy 6 stycznia 2021 jest dzień wolny, szczególnie interesują wiele osób. Temat ten podejmowany jest przede wszystkim przez osoby pracujące, które chcą zaplanować sobie ewentualny urlop. Otóż w tym terminie rokrocznie wypada Święto Trzech Króli, inaczej Objawienie Pańskie, które jest dniem ustawowo wolnym. Oznacza to, że tego dnia zamknięte będą m.in. galerie handlowe, supermarkety, urzędy, punkty usługowo-handlowe itp.

Trzech Króli ma na celu uczczenie objawienia się Boga człowiekowi. Symbolami święta są: historia opisana w Ewangelii Mateusza, według której trzech Mędrców przybyło do Betlejem, aby oddać pokłon Jezusowi, Chrzest Chrystusa w Jordanie oraz Cud przemienienia wody w wino w Kanie Galilejskiej. 

Trzech Króli 2021 - kiedy jest, co to za święto i jak się je obchodzi?

Czy 6 stycznia 2021 jest wolne w szkole? [ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI]

Jak już wspominaliśmy powyżej, 6 stycznia 2021 to dzień ustawowo wolny. Oznacza to, że tego dnia nie będą odbywały się zajęcia edukacyjne online. W tym terminie uczniowie, jak i nauczyciele mają wolne.

Przypomnijmy, że zimowa przerwa świąteczna 2020/21 zazwyczaj rozpoczynać się będzie 23 grudnia. Przysłowiowa laba potrwa przez 12 dni, a uczniowie wrócą do szkół dopiero w poniedziałek, 4 stycznia 2021 roku. Warto jednak mieć na uwadze, że dyrektorzy wybranych placówek mogą zarządzić dodatkowe dni wolne w zimowej przerwie świątecznej, dzięki czemu może ona potrwać o kilka dni dłużej aż do środy, 6 stycznia włącznie, kiedy to przypada dzień ustawowo wolny Święto Trzech Króli. 

RadioZET.pl