Zamknij

7 marca 2021: niedziela handlowa czy nie? [SKLEPY OTWARTE 07.03.2021]

04.03.2021 15:19
7 marca 2021: niedziela handlowa czy nie? [SKLEPY OTWARTE 07.03.2021]
fot. SHUTTERSTOCK

Czy 7 marca 2021 jest niedziela handlowa? Informacji na ten temat szuka wiele osób, a przede wszystkim ci, którzy planowali zrobić większe zakupy w najbliższy weekend i już teraz zastanawiają, czy będzie to możliwe. Szczegóły dotyczące tego, jakie sklepy będą otwarte 7 marca 2021, zamieszczamy poniżej.

Czy 7 marca 2021 jest niedziela handlowa? Czy w niedzielę 07.03 sklepy będą otwarte? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy, czy 7 marca jest niedziela handlowa 2021 i czy czynne będą takie sklepy jak Biedronka, Lidl, Auchan, Kaufland, Tesco, Żabka, Globi, Lewiatan itp.

7 marca 2021: niedziela handlowa czy nie? [SKLEPY OTWARTE 07.03.2021]

Informacje na temat tego, czy 7 marca 2021 jest niedziela handlowa, szczególnie interesują wiele osób. Temat ten podejmowany jest przede wszystkim przez tych, którzy planowali zrobić większe zakupy w najbliższy weekend i już teraz zastanawiają, czy będzie to możliwe.

W marcu w 2021 roku wypada jedna niedziela handlowa - na koniec miesiąca. Oznacza to, że 7 marca jest niedziela z zakazem handlu. W tym terminie nieczynne będą m.in. supermarkety (takie jak Biedronka, Lidl, Tesco, Auchan, Carrefour), galerie handlowe, drogerie, urzędy itp.

Niedziele handlowe, MARZEC 2021 - KALENDARZ: kiedy sklepy będą otwarte? [DATY, WYKAZ]

Sklepy otwarte w niedzielę niehandlową 7 marca 2021 - Biedronka, Lidl, Tesco, Żabka

Jak już wspominaliśmy, sklepy w niedzielę 7 marca będą zamknięte. Nie oznacza to jednak, że w ten dzień nieczynne będą wszystkie placówki. W niedzielę z zakazem handlu otwarte mogą być m.in.: sklepiki osiedlowe, Żabka, Lewiatan, Freshmarket oraz Globi. W tej sytuacji decyzję dotyczącą otwarcia sklepu podejmuje właściciel lub ajent sklepu. Informacja o otwarciu w niedzielę zazwyczaj jest na kilka dni wcześniej wywieszana na drzwiach lokalu. W przeciwnym wypadku warto zapytać o godziny otwarcia sprzedawcy.

Dodatkowo ustawa o zakazie handlu w niedzielę przewiduje kilkanaście wyjątków. W niedzielę niehandlową otwarte mogą być m.in. lodziarnie, cukiernie, piekarnie, sklepy z pamiątkami czy kwiaciarnie. Czynne mogą być także placówki pocztowe oraz sklepy na dworcach (w zakresie bezpośredniej obsługi podróżnych).

RadioZET.pl