Zamknij

9 sierpnia 2020 - niedziela handlowa czy nie? [SKLEPY OTWARTE 9.08.2020]

06.08.2020 14:01
9 sierpnia 2020 - niedziela handlowa czy nie? [SKLEPY OTWARTE 9.08.2020]
fot. PIXABAY

Czy w niedzielę 9 sierpnia 2020 sklepy są otwarte? W 2020 roku pojawiło się jeszcze więcej ograniczeń w handlu - sklepy czynne w niedzielę będą tylko siedem razy w roku. Sprawdzamy zatem, czy 9 sierpnia 2020 jest niedziela handlowa oraz gdzie w ten dzień będzie można udać się na zakupy. 

9 sierpnia 2020 - niedziela handlowa czy nie? Sklepy otwarte w niedzielę 9.08.2020 czy zamknięte? Czy w drugą niedzielę miesiąca czynne będą supermarkety i galerie handlowe? Przedstawiamy szczegółowe informacje, sprawdzamy, gdzie w najbliższy weekend będzie można zrobić zakupy i czy sklepy 9 sierpnia 2020 są otwarte oraz w jakich godzinach.

9 sierpnia 2020 - niedziela handlowa czy nie? 

Informacji na temat tego, czy 9 sierpnia 2020 sklepy są otwarte, tradycyjnie przed weekendem poszukuje wiele osób. Dla wszystkich, którzy w drugą niedzielę miesiąca planowali zrobić większe zakupy spożywcze, nie mamy dobrych wiadomości - 9 sierpnia 2020 jest niedziela niehandlowa. Oznacza to, że w ten dzień nieczynne będą zarówno większe supermarkety takie jak Biedronka, Lidl, Auchan, Tesco, Kaufland czy Carrefour, jak i galerie handlowe.

Przypominamy, że w 2020 roku wprowadzone zostały jeszcze większe ograniczenia w handlu. W 2020 niedziele handlowe wypadać będą tylko siedem razy w roku, a w pozostałe niedziele natomiast obowiązywać będzie zakaz handlu. Niedziela handlowa w sierpniu 2020 roku wypadnie tylko raz, na koniec miesiąca. Oznacza to, że we wszystkie pozostałe niedziele w tym miesiącu obowiązywać będzie zakaz handlu.

Niedziele handlowe SIERPIEŃ 2020 - kiedy sklepy są otwarte w niedzielę? [KALENDARZ, WYKAZ]

Sklepy otwarte w niedzielę 9 sierpnia 2020 - Żabka, Globi, Lewiatan, Carrefour Express

Jak już wspominaliśmy powyżej, sklepy w niedzielę niehandlową 9 sierpnia 2020 będą zamknięte. Nie oznacza to jednak, że w ten dzień nieczynne będą wszystkie placówki. W niedzielę niehandlową otwarte mogą być m.in.: sklepiki osiedlowe, Żabki, Lewiatany, Carrefoury Express, Freshmarkety czy sklepy sieci Globi. W tej sytuacji decyzję dotyczącą otwarcia sklepu podejmuje właściciel lub ajent sklepu. Informacja o otwarciu w niedzielę zazwyczaj jest na kilka dni wcześniej wywieszana na drzwiach lokalu. W przeciwnym wypadku warto zapytać o godziny otwarcia sprzedawcy.

Dodatkowo ustawa o zakazie handlu w niedzielę przewiduje kilkanaście wyjątków. W niedzielę 9 sierpnia 2020 otwarte mogą być m.in. lodziarnie, cukiernie, piekarnie, sklepy z pamiątkami czy kwiaciarnie. Czynne mogą być także placówki pocztowe oraz sklepy na dworcach (w zakresie bezpośredniej obsługi podróżnych).

Niedziele handlowe 2020 - KALENDARZ: kiedy sklepy będą czynne w niedzielę? [TERMINARZ]

Zagłosuj

Popierasz ustawę o zakazie handlu w niedzielę?

Liczba głosów:

RadioZET.pl