Zamknij

Adam Dźwigała - kim jest nowy obrońca reprezentacji Polski?

Redakcja
29.08.2018 13:17
Adam Dźwigała - kim jest nowy obrońca reprezentacji Polski? [INSTAGRAM, FACEBOOK]
fot. Facebook / Adam Dźwigała (fanpage)

Adam Dźwigała to nowy obrońca reprezentacji Polski. Sportowiec został powołany do kadry przez Jerzego Brzęczka na wrześniowe mecze z Włochami oraz Irlandią. Sprawdzamy, co warto wiedzieć o nowym zawodniku w kadrze, a także przedstawiamy jego krótki życiorys.

Kim jest Adam Dźwigała? Obrońca reprezentacji Polski został powołany do kadry narodowej przez nowego selekcjonera Jerzego Brzęczka. Sprawdzamy, jak wyglądała jego dotychczasowa kariera oraz inne informacje na temat piłkarza.

Adam Dźwigała - kim jest nowy obrońca reprezentacji Polski? [WIEK, WZROST, WISŁA PŁOCK]

Adam Dźwigała, czyli nowy obrońca reprezentacji Polski ma 22 lata - urodził się 25 września 1995 roku w Warszawie. Ma 182 centymetry wzrostu i jest prawonożnym piłkarzem. Do tej pory występował jako obrońca w polskim klubie Wisła Płock. 

W wieku 16 lat wziął udział w Pucharze Polski (2012 roku) w meczu Sokół Ostróda - Jagiellonia Białystok (1:8), a w wieku 17 lat w meczach Lotto Ekstraklasy w meczu Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok (1:1). W obu przypadkach był reprezentantem klubu Jagiellonia Białystok.

Jego ojcem jest Dariusz Dźwigała - były polski piłkarz występujący na pozycji pomocnika, a obecnie trener piłkarski. Rozegrał w polskiej ekstraklasie 268 spotkań i strzelił 34 bramki.

» Arkadiusz Reca - kim jest kadrowicz reprezentacji Polski? [Insta, ślub]

Obrońca reprezentacji Polski Adam Dźwigała: Instagram, Facebook, informacje

Adam Dźwigała w reprezentacji Polski będzie występował jako środkowy obrońca. Piłkarz udziela się w social mediach, m.in. na Instagramie i na Facebooku. Możemy go znaleźć po jego nazwie użytkownika - na Instagramie jako @adidzwigala, a na Facebooku jako Adam Dźwigała.

» Mecze Polski 2018 - kiedy i z kim następny mecz reprezentacji?

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek w poniedziałek, 27 sierpnia 2018 ogłosił listę piłkarzy powołanych na najbliższe mecze - 7 września z Włochami w Bolonii w Lidze Narodów oraz towarzyski z Irlandią 11 września we Wrocławiu.

Zobacz także:

RadioZET.pl/KP