Zamknij

Adam Kalinowski - zespół, artysta, wiek, Idol: kim jest finalista "The Voice of Poland"?

05.12.2020 20:30
Adam Kalinowski - zespół, artysta, wiek, Idol: kim jest finalista "The Voice of Poland"?
fot. Mateusz Jagielski/East News

Adam Kalinowski, uczestnik 11. edycji "The Voice of Poland", znalazł się w gronie czterech finalistów programu. Z opinii internautów wynika, że to właśnie on lub Kacper Ochman są faworytami do zwycięstwa w programie.   Szczegółowe informacje na temat Kalinowskiego można znaleźć poniżej. 

Adam Kalinowski z The Voice of Poland - kim jest finalista programu TVN? [ZESPÓŁ, ARTYSTA]

Adam Kalinowski jest jednym z czterech finalistów najnowszej edycji „Voice of Poland”. Pochodzący z Łomży wokalista na co dzień mieszka w Gdańsku i śpiewa w zespole BlackJeans. Grupa ma na koncie jedną, wydaną w 2019 roku płytę - „Pokolenie Y”.

Podczas lockdownu Kalinowskiego można było usłyszeć w trakcie koncertu, który zagrał z okna  swojego mieszkania dla mieszkańców Gdańska. Film z występu wokalisty, a zwłaszcza jego wykonanie „Behind blue eyes” Limp Bizkit,  szybko zdobyły popularność w Internecie.

The Voice of Poland 11: finaliści. Kto jest w finale programu? [UCZESTNICY]

Adam Kalinowski - The Voice of Poland, Idol

Kalinowski w „Voice of Poland” zaśpiewał m.in. piosenkę „Nothing Compares 2U” Sinead O’Connor, „In the end” z repertuaru Linkin Park i „Someone you loved” Lewisa Capaldiego. Dostał się do zespołu członków Afromental: Tomasza Lacha i Aleksandra Milwiw-Barona.

W bitwie zmierzył się z Przemysławem Pajdakiem. Obaj wokaliści musieli zaśpiewać utwór Welshy Arms.

Wcześniej - w 2017 roku - Adam Kalinowski wziął udział w Idolu. Zajął w nim 5. miejsce.

Przypomnijmy, że  finał "The Voice of Poland 11" został zaplanowany na sobotę, 5 grudnia 2020 roku. W ostatnim odcinku o zwycięstwo powalczy już tylko czwórka uczestników, którzy zostali wyłonieni w półfinale w sobotę, 28 listopada 2020 roku. Oprócz Kalinowskiego w programie wystąpi Krystian Ochman, Anna Gąsienica-Byrcyn oraz Jędrzej Skiba.

Krystian Ochman - wiek, rodzina, występ: kim jest finalista "The Voice of Poland"?

Adam Kalinowski: Instagram, Facebook 

Instagrama Kalinowskiego (konto: adam_kalinowski_official) obserwuje prawie 15 tys. osób. Na portalu można też znaleźć profil zespołu finalisty "Voice of Poland" - BlackJeans (konto: black_jeans_music). 

RadioZET.pl/TVP/lomza.pl/PAB