Zamknij

Chcecie zostać pszczelimi bohaterami? Weźcie udział w akcji „Adoptuj pszczołę”!

Redakcja
26.09.2018 12:59
Chcecie zostać pszczelimi bohaterami? Weźcie udział w akcji „Adoptuj pszczołę”!
fot. YouTube

Jak chronić polskie pszczoły? Możecie je adoptować! O co chodzi w tej akcji społecznej?

Na czym polega akcja „Adoptuj Pszczołę”?

Już od 6 lat Greenpeace dzięki wsparciu tysięcy Polaków ratuje polskie pszczoły. Na czym polega ich akcja „Adoptuj Pszczołę”? Każdy, komu na sercu leży dobro naszych małych, pasiastych przyjaciół, może symbolicznie adoptować jedną lub więcej pszczół, a zebrane w ten sposób środki organizacja przeznacza na m.in. ochronę naturalnych habitatów polskich pszczół miodnych oraz dziko żyjących przed toksycznymi pestycydami, monitorowanie kolejnych zagrożeń dla pszczół, jak i  sprawdzanie, w jakich miejscach pszczelarze mogą bezpiecznie nakarmić swój rój.

Zobacz także

Dlaczego musimy chronić pszczoły?

Gdyby nie one, nasza dieta byłaby znacznie uboższa, a przede wszystkim droższa. Jak czytamy na stronie akcji „Adoptuj Pszczołę”, aż trzy czwarte tego, co jemy, jest zależne od pracy tych owadów. To właśnie pszczoły są głównymi owadami zapylającymi w Polsce. Gdyby ich więc zabrakło, aż jedna trzecia roślin uprawnych musiałaby być zapylana w inny, np. ręczny sposób. Niestety pszczół jest w naszym kraju coraz mniej, a to wszystko za sprawą zanikania ich naturalnych siedlisk, a także wykorzystywania szkodliwych pestycydów w rolnictwie na coraz większą skalę.

pestycydy
fot. YouTube

Zobacz także

Narodowa Strategia Ochrony Owadów Zapylających

Greenpeace przez ostatnie sześć lat nie tylko przeprowadziło badania nad zapylaczami na terenie całej Polski, ale także aktywnie walczy o wprowadzenie w naszym kraju Narodowej Strategii Ochrony Owadów Zapylających. Dzięki niej prawo skutecznie chroniłoby pszczoły, co pomogłoby zwiększyć liczebność ich populacji. Jak wy możecie im pomóc? Adopcja jednej pszczoły to koszt zaledwie 2 zł – jeśli chcecie, pod tym adresem możecie też ustawić automatyczną, comiesięczną adopcję kilku lub kilkunastu pszczół. Każda złotówka się liczy! Uwaga, na osoby, które zechcą adoptować więcej niż 25 pszczół, czeka zaszczytny tytuł Pszczelego Bohatera! Warto dać się namówić.

pszczoły
fot. "Adoptuj Pszczołę" Greenpeace

RadioZET.pl/AG

Zobacz także